Balıkesir Merhaba Gazetesi

FARKLI KÜLTÜRLERİ ÖĞRENİYORUZ

FARKLI KÜLTÜRLERİ ÖĞRENİYORUZ
24 Mart 2015 - 0:02

Genel

Zübeyde Hanım Anaokulu Papatyalar, Kelebekler ve Yıldızlar sınıfları hazırladıkları gösteriler ile farklı kültürleri hem öğreniyor hem sergiliyorlar.
DEFNE-SEFA: Heyecanlıyız.Değişik bir gösteri yapıyoruz. Biz İspanyolların dansını sergileyeceğiz. Çok zevkli. Hem eğleniyor hem de öğreniyoruz.
EFEHAN-ELİF: Biz Japonların dansını sergileyeceğiz. Japonlar gibi giyindik ve danslarını yapıyoruz. Çok heyecanlıyız.
EREN-ECRİN: Yerlileri temsil ediyoruz. Yerli olmak çok eğlenceli. Davul çalmak çok zevkli. Dansları da çok ilginç. Kıyafetleri de.
MELİS-BATUHAN: Biz Avusturya’yı temsil ediyoruz. Değişik kültürleri öğrenmek ve sergilemek çok güzel ve eğlenceli. Çok mutlu ve heyecanlıyız. Avusturya’nın en meşhur dansı Vals. Bizde en iyi şekilde sergilemek için çalışıyoruz.
ZEYNEP-KEREM: Hintli olmak çok heyecanlı. Dansları da çok güzel. Beğenerek yapıyoruz. Çok güzel bir vakit geçiriyoruz.
BERK: Ben Amerikan Kovboy dansını yapıyorum. Kovboy olmak heyecanlı ve zevkli. Şapkam ve kemerim var. Hem eğleniyorum hem de yeni bir kültür öğreniyorum.
ECE-ARAS: Rus’ların balesi meşhur. Kıyafetlerine ve danslarına bayıldım. Dans etmek çok güzel. Hem de yeni bir kültür öğrenerek dans etmek daha zevkli ve heyecanlı.
EYMEN: Çok heyecanlıyım. Hollanda’yı temsil ediyorum. Umarım güzel bir şekilde temsil ederim. Bende arkadaşlarım gibi mutluyum.
ÖZGE: Ben Yunanistan’ı temsil ediyorum. Onların en meşhur dansı sirtaki. Bizim halaya benziyor. Heyecanlıyım. Çok güzel bir dans öğrendim ve sergileyeceğim.
FATMAGÜL-BERKAY: Biz Türk’lerin en meşhur danslarından biri olan Çökertme’yi oynuyoruz. Çok güzel bir oyun. Bizde çok heyecanlıyız. Efe olmak çok heyecan verici. Kültürümüzü en iyi şekilde temsile edeceğimize inanıyoruz.
ELİF-BARTU: Biz Hindistan’ı temsil edeceğiz. Bizde çok heyecanlıyız. Kıyafetlerimiz ve dansımız çok güzel oldu. Umarız beğenilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.