Balıkesir Merhaba Gazetesi

FARKLI PENCEREDEN BAKIŞ

FARKLI PENCEREDEN BAKIŞ
05 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Tiyatro insanları birbirinden ayıran ve her değeri bir yana savuran ırk, din, dil, politika ayrımı gibi olguları birbirine yaklaştıran, birbirlerine ortak eden her şeyi değerlendirmek gibi bir işlev üstleniyor. Tiyatro insan yaşamında yer alan gülmek, ağlamak, sevinmek, üzülmek, bunalmak; kısacası, kalple, duygularla ilgili her şeyi değerlendiriyor. Tiyatro, ayrıca bütün insanlarda ortak bir kalbin varlığını meydana çıkarmasıyla da topluma hizmet ediyor. Bu bakımdan, tiyatro için rahatlıkla en etkili barış yolu diyebiliriz.

Ayşebacı İlköğretim ve Ortaokulunu ziyaret eden Balıkesir Sanat Merkezi okulun tiyatro gurubuyla da sohbet etme imkanı buldu. BSM Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan ve Tiyatro Bölüm Başkanı Dilşat Tutukoğlu ile tiyatro üzerine sohbet eden öğrenciler, Haziran ayı sonunda hazırlayıp oynayacakları oyuna herkesi davet ettiler.


SUDE: Okulumuzun tiyatro gurubunda olduğum için çok mutluyum. Çok eğleniyoruz ve kendimizi geliştiriyoruz. Onur Abiye ve Dilşat ablaya da çok teşekkür ederiz.

ELİF: BSM bizi ziyarete geldiği için çok mutlu ve heyecanlıyım. Bende büyüdüğümde onlar gibi tiyatrocu olmak istiyorum. Onun için çok çalışacağım.

ALPER: Haziranın sonunda bir gece düzenleyeceğiz ve tiyatro gurubumuz o gecede bir oyun oynayacağız.
BSM’ yi de bizleri izlemesi için davet ettik. Umarım gelirler.

SAMET: Oyunlarına bizi de davet etti Dilşat abla. Öğretmenimize söyledik. Umarım izlemeye gideriz. Tiyatroyu çok seviyorum. Hem oynamayı hem de izlemeyi.

ŞULE: İleride bende oyuncu olmak istiyorum. Onun içinde derslerime çalışıyorum. Büyük bir tiyatrocu olmak için ilk önce başarılı bir öğrenci olmam gerekiyor.

SİNEM: Oyun oynarken çok eğleniyorum. Bende oyuncu olmak isterim. Onur abiden biraz bilgi aldım. Çok teşekkür ederim bizleri ziyarete geldikleri için.

RECEP: Onur abiyle Dilşat abla çok oyundan kısa bir şey paylaştılar bizimle. Çok hoşuma gitti. Tiyatroya ilgim daha da arttı. Bizi BSM’ye davet ettiler.

CABİR: Çok iyi çalışarak Haziranda bir gece düzenliyoruz. Oraya ailelerimiz öğretmenlerimiz gelecek. Bizdeen iyi şekilde oyunumuzu oynayacağız. Çok heyecanlıyım. Tiyatro çok güzel bişey.

BUSE: Çok heyecanlandım. Bize manevi olarak destek verdikleri için teşekkür ederim.

DUYGU: Tiyatrocu, oyuncu olmak çok isterim bende. Ama çok çalışmamız gerekiyor. İnsanın içinden gelirse her şeyi başarabilir.

ALEYNA: Bende çok heyecanlıyım. BSM’ye de teşekkür ederim. Hem tiyatro hakkında bilgi aldık hem de tanışmış olduk. Oyuncu olmak için bende çok çalışacağım.

 

renk

RENKLER  CUMHURİYETİ

(Müzikli Çocuk Oyunu)

Renklerin kaybolduğu bir ülkenin yeniden renklere kavuşma sürecini anlatan müzikli çocuk oyunumuz ile çocuklarımıza kaybedebileceğimiz değerleri tekrar kazanabilmenin ve korumanın ne denli zor olacağını anlatıp Cumhuriyetin önemini bu oyunumuzla bir kez daha vurguluyoruz.Çocuklarınıza tiyatro izletirken almalarını sağlayacağınız en büyük ders için şimdiden yerinizi ayırtmayı unutmayın!…

Aykırı Sorular yapımcısı ve sunucusu Enver Aysever’in muhteşem kaleminden çıkan bu harika oyunu sakın kaçırmayın!..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.