Balıkesir Merhaba Gazetesi

FARUK USTA DİYOR Kİ…

FARUK USTA DİYOR Kİ…
29 Eylül 2014 - 0:04

Genel

05

 

Söz Sanayide projemizin sanayi esnafı ile buluşmalarının bugünkü durağı Faruk Usta.Özel servis,yedek parça ağı ile arıza test cihazları ve her türlü araçların bakım ve onarımını yapan Sanayinin öncülerinden Faruk Usta, yeni Sanayi Sitesi 19.Ağustos Caddesinde müşterilerine hizmet sunuyor.

SANAYİDE ESNAF OLMAK USTALIK İSTER

Peugeot’cu Faruk Usta olarak tanınan Faruk Akyol, Uzun yıllar sanayide çalıştığını ve müşterilerinin daimi müşteriler olduğunu belirterek, işin sırrının doğruluktan ve usta ellerden çıkan işçilik olduğunu söylüyor.Özel servis ve yedek parça çeşitliliğine önem veriyoruz diyen Faruk Akyol, 2012 yılında sanayide çıkan yangında büyük bir hasar görerek yeniden düzlüğe çıkmanın çabasını alın teriyle sağlamış. Geçmiş ve bugünün değerlendirmesini yapan Faruk Usta, dükkanında gece aracın kendi kendine marş yapması sonucunda çıkan yangınla birlikte, motor yağlarının da tutuşması ile birçok yedek parçaların iş göremez hale geldiğini ve büyük bir maddi kayba uğradığını söyledi.

_DSC0071

USTALIK KOLA TAKILAN ALTIN BİLEZİKTİR

Kaskolarla anlaşmamız var diyen Faruk Usta montajı kendimiz yapıyoruz.35 0metrekarelik yerimizde çırak,kalfalarımızla birlikte çalışıyoruz.Eleman sıkıntısı yok diyemeyiz Sanayi’nin gelecekteki en büyük sorunu çırak bulunmaması. Ben çocuk yaşta bu işe başladım. Meslek edindim.Bizce Sanayide esnaf olmak en güzel iş .Çoğu kişi ‘ pis iş’ olarak görür ,oysa ki bulunmaz bir iş’tir sanayi işçiliği meslektir ve güzel bir sanat mesleğidir’ dedi. Faruk Usta, 30 senedir Sanayideyim ve dürüstlüğü ön planda tutarak kazanıyorum ‘ifadelerini kullandı.

İŞ ÇOK ÇIRAK YOK

Sanayi esnafı olarak çırak konusunda her zaman sıkıntı var diyen Faruk Akyol, şimdiki çıraklar ağır işe gelemiyor ve çok kırılgan oluyorlar’ dedi. Baş usta Şükrü Üstün ise yaklaşık 17 senedir sanayide olduğunu ve işin inceliğinin dürüstlük, samimiyet ve çalışarak kazanmak olduğunu belirtti.Ahmet Usta ve diğer çalışanlarımızla sanayide özel servis ve yedek parça hizmeti veriyoruz.Araçların Arıza ve bakım işlerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz’ dedi. HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK&MUSTAFA TETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.