Balıkesir Merhaba Gazetesi

Fatura kime kesilecek

Fatura kime kesilecek
11 Ekim 2014 - 0:02

Genel

12

 

Başarılı geçen sezonların ardından şimdi dananın kuyruğunu kopartma zamanı geldi çattı. Evet süper lig özlemimiz bitti ama bazen bitmeseydi daha iyi olurmuydu diye soruyor insan kendi kendine..

Ligde 5 maç 3 puan bizi en dibe götürdü. Daha sezonun başıydı, o maçı hakem yaktı bu maçı iyi oynadık ama kaybettik derken geldiğimiz nokta hiçte iç açıcı değil.

Futbolun iç dünyası bambaşka her ne kadar Yönetim Hocanın arkasındayız, sonuna kadar devam dese de bu gidişat böyle devam ederse İlk kurban Hoca olacağı kesin. Alacağımız puanlara bağlı olarak ligin ilk yarısını görebilirse iyi.

Tabiki taraftar hocanın başarı geçmişini biliyor, Taraftar hocanın verdiği transfer listesinini en son sırasındaki isimlerin alındığını biliyor. Bana göre Eğer başarısızlık devam ederse ve şayet hoca gönderilirse yönetimin de istifa etmesi daha doğru olanıdır. Neden mi yönetim? Ortada nasıl bir başarı var ise bu hepimizin deniyorsa, Başarısızlık da hepimizin, bizden bu kadar demelidir yönetim.

Beşiktaş müsabakasında hepimizin şahit olduğu manzara, oynanan futbol ortadaydı. şayet Sercan’ın pozisyonunda Rakibi kırmızı kart ile cezalandırılsa ne olurdu, Kaç kere rakibin üzerine gidebilirdik. Kulusiç ile sürekli şişirme top yapan takımımız rakibin arkasında bekleyen Gökhan ver Sercan ile gol atmamız ne kadar mantıklı gelebilir. Savunmamız iyi yönde ilerliyor ama Vargas ve Alanzinho bildiğimiz yada beklediğimiz futbollarından uzaklar.

Geçen her hafta, Kaybedilen her maç sonrası moraller daha da bozulacak, bir sonraki maç daha da zor geçecek. Taraftar baskısı daha da artacak.

Evet Spor programlarında takip ettiğimiz kişiler takımımızı en zayıf halka görüyorlar. Ve sert bir şekilde eleştiriyorlar. Evet hoş bir durum değil ama bu yapılan eleştiriler bizi daha da teşvik etmeli Eğer teşvik etmiyorsa vay bizim halimize..

Şu ana kadar belkide en güzel alkışı Taraftarımız hak etti. Her maç Sabırla ve istikrarla takımımızı destekledi. Destekleyecektir de..

Artık Yönetim veya Teknik heyet milli maç arasını iyice değerlendirerek takıma gereken moral, motivasyonu sağlamak adına ne yapılması gerekiyorsa yapmalı ve kötü gidişatı iyiye çevirmeliyiz. Sezon öncesi bir yazımda son beş sıranın takımıyız diye yazdım, aynı hafta yönetimin açıklamasında hedefimiz ilk on takım arasına gireriz düşüncesiydi. Bana göre Yönetim çok iyi niyetli veya çok duygusal.. Keşke biz yanılsak, Yönetim haklı çıksa…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.