Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık’ta Ferit Çakmak Caddesi Yenilendi

Ayvalık’ta Ferit Çakmak Caddesi Yenilendi
06 Kasım 2020 - 10:41

Ayvalık’ta Ferit Çakmak Caddesi Yenilendi

 

Ayvalık’ta Ferit Çakmak Caddesi Yenilendi. Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Ferit Çakmak Caddesi’nde yol yapım çalışmalarına başladı.

 

4 Bin Metrekare Satıh Kaplama Uygulanacak

Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Altınova Mahallesi’nde vatandaşlar arasında mezarlık yolu olarak da bilinen Ferit Çakmak Caddesi’nde yol yapım çalışmalarına başladı.
Yapımı öncelikli işler arasında yer alan yolda 4 bin metrekare satıh kaplama uygulanacak. Ayrıca yayaların önceliği düşünülerek 500 metrekare de kaldırım çalışması yapılacak. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kış mevsimi bastırmadan çalışmaları kısa sürede tamamlamayı planladıklarını söyledi.

“Sözümüzde durduk ”

Başkan Ergin, “Yağmurlu günler geliyor, Altınova’da vatandaşların hem araçlarıyla hem yaya olarak sıklıkla kullandığı mezarlık yolunu acil tamamlanması gereken yollar listesine almıştık. Bölgede yaşayan vatandaşların bu konuda çok talepleri vardı. Sözümüzde durduk, çalışmaları başlattık. Kısa süre içinde de Altınovalı hemşehrilerim Ferit Çakmak Caddesi’ni gönül rahatlığı ile kullanabilecek” dedi.

Ulaşımın Rahatlaması Planlanıyor

Öte yandan Küçükköy, halk arasında mezarlık yolu adıyla da bilinen “Köy Yolu”nda yenileme ve düzenleme çalışmaları başlatıldı. İzmir-Çanakkale asfaltını Küçükköy Mahallesi’ne bağlayan yola 8 bin 400 metrekare satıh asfalt kaplama uygulanacak. İzmir-Çanakkale asfaltına yol yapım çalışmalarıyla birlikte yağmur suyu drenaj hatlarına da takviyeler yapıldı. Çalışmaların tamamlanması sonucunda yolun ulaşımı rahatlatması planlanıyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.