Balıkesir Merhaba Gazetesi

FESHANE’NİN ARDINDAN 

FESHANE’NİN ARDINDAN 
17 Eylül 2014 - 11:44

Genel

Balıkesir Tanıtım Günleri kapsamında 11-14 Eylül tarihlerinde feshane’de yapılan tanıtım etkinliği dolu dolu geçti özellikle il,ilçelerden katılım sağlayanlarla yapılan röportajlarımızda halkın  izlenimleri Balıkesir bereketli bir şehir tanıtım etkinlikleri çok gördük ama Balıkesir’in bolluğu apayrı şeklinde oldu.

04

 

Balıkesir tanıtım günlerine katılarak etkinliklerle ilgili düşüncelerini MERHABA ile paylaşan katılımcı stantlar ve İstanbul’da yaşayan ve gezmek için gelenlerin gözlemleri şöyle oldu;

BİGADİÇ FARK YARATTI

Feshane Balıkesir tanıtım etkinlikleri ile ilgili olarak   Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun Bigadiç standı yoğun ilgi gördü ve fark yarattı.Bigadiç Güveç’ini tanıtıma katan Başkan Avcu Bigadiç’in zenginliğini ürünleri ile tanıttı. Başkan Avcu beklentinin üzerinde bir ilgi olduğunu belirterek, geç kalınmış bir etkinlik geçen sene Ankara bir başlangıçtı. Bu ikincisi oldu.Balıkesir büyük bir vilayet 862 köyü ile madeni,hayvancılığı,tarımı pazarlama konusunda biraz gerideydi fakat bu etkinlikler kapıları açtı. İstanbul ilgi gösterdi diye düşünüyorum.Son derece güzel etkinlikler ‘dedi.İlimizi, ilçemizi en iyi şekilde tanıtmak amacımız.Gerçekleri de basın yansıtıyor aslında buradaki atmosferi sizlerde soluyorsunuz belirttiğiniz gibi  ilk günden sizlerinde bolluk ve bereket olarak  halk tarafından söylemleri son derece güzel ‘şeklinde konuştu.

 6 EYLÜL’DE KÜLTÜR VE TURİZM VURGUSU

 6 Eylül Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Elvan Bahar Göktepe Balıkesir anlatmakla bitmez diyerek binlerce yıllık birikime sahip Balıkesir ,Batıda Ege,Kuzeyde Marmara Denizine kıyısı olan verimli toprakları ile ulaşımı kolay bir il.Doğal ve organik ürün çeşitliliği ile günümüz insasnın aradığı sağlıklı beslenme beklentilerinn tümünü karşılayacak kapasiteye sahip.Hele ki süt ve süt ürünleri peyniri,tereyağı,vb ürünleri, ile sebze ve meyvenin de cenneti.Etkinlikler güzel başladı.Elimizden geldiğince Balıkesir’imizi tanıttık.6 eylül ilçemizin termal turizme verdiği değer ve ürünlerine gösterilen ilgi bizleri bu etkinliklerde memnun etti.İnşallah daha güzel ve kapsamlı bir etkinlikleri Balıkesir ve gerekse belediyemiz gerçekleştirecektir.

HİKMET HİLAL ÖZGEN Biz arkadaşlarla dolaşmaya geldik.Bir çok fuara katıldık bugüne kadar Balıkesir bize ilginç geldi.Taze taze patlıcanları getirmişler ayna gibi parlıyor dağıttılar.Bizde aldık.Birde kavunları dikkatimizi çekti. İstanbul Şişli’den geliyoruz beğendim.

SERAP SATEROĞLU: Feshaneyi daha önceden biliyorum.     Yapılan etkinliklerde Balıkesir’inde adını duymak beni heyecanlandırdı.Balıkesir’i seviyorum.Balıkesir’i görmüş gibi hissettim. Balıkesir’e ait ne varsa burada.Çok güzel diyebilirim.

TUĞÇE CENGİZ: Stantlar özenle hazırlanmış.Katılım hafta sonu daha çok olur buralarda. Balıkesir güzel bir şehir.

CANAN AYIK: Ankarada ve Feshane başlayan etkinlikler inşallah devamlılık arz eder.Ürünler doğal ve görsel materyaller mükemmel.Balıkesir en güzeli hak ediyor.

BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI NECDET UYSAL ilk kez böyle bir tanıtım fuarına katılıyorum.Here ilçenin görsel materyallerinden tutun tanıtım için gereken neyse çaba gösterilmiş bunu görmem mümkün.Bizlerde ilçemizden tarih,sanat ve lezzetlerinden kültürü taşıyan her konusunu ve materyalini  buraya taşıdık.Son derece güzel bir tanıtım diye düşünüyorum.

ÜMRANİYE BELEDİYE BAŞKANI HASAN CAN burası muhteşem Feshane’de birçok ilin tanıtımına şahit oldum.Valilik muhteşem hazırlamış.Görkemli ve dolu dolu görünüyor.Kutluyorum.Balıkesir’i İstanbul’da feshane’ ye taşımışlar.

HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK&MUSTAFA TETİK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.