Balıkesir Merhaba Gazetesi

Feshane’nin en genç ilçesi Karesi olacak

Feshane’nin en genç ilçesi Karesi olacak
09 Eylül 2014 - 0:04

Genel

Feshane’nin en genç ilçesi Karesi olacak

Karesi Belediyesi, 11-14 Eylül tarihlerinde İstanbul Feshane’de gerçekleştirilecek olan Balıkesir Tanıtım Günleri’nde en genç ilçe olarak yerini alacak.

04

 

KARESİ Belediyesi, 11-14 Eylül arasında İstanbul Feshane’de gerçekleştirilecek olan Tanıtım Günleri’ne hazır. Tanıtım Günleri öncesinde hazırlanan Tanıtım TIR’ı Pazar gününden bu yana birer gün süre ile Eminönü, Beyazıt ve Beşiktaş meydanlarında İstanbullularla buluşuyor. İlk olarak Eminönü’nde İstanbullularla buluşan Tanıtım TIR’ında Balıkesir’in marka olmuş ürünleri ve değerleri tanıtılıyor.

 

 

 

 

 

TANITIM KERVANI (7)

KURTDERE, İSTANBUL’A TAŞINDI

Tanıtım TIR’ı Eminönü’nde renkli gösterilere de sahne oldu. Yöresel halk oyunlarının sunulduğu meydanı güreşçiler Er Meydanı’na çevirdi. Sembolik olarak güreş yapan iki güreşçinin gösterisini İstanbullular ilgiyle takip etti. Sembolik güreş müsabakalarına 2015 yılı Güreş Ağası Hüseyin Adın da katılıyor.

KISA FİLM HAZIRLANDI

Karesi Belediyesi, bu yıl ikincisi düzenlenen Tanıtım Günleri’ne damga vuracak. 11 Eylül’de başlayacak olan Feshane’deki tanıtım günlerinde Balıkesir’in tanıtımını içeren kısa film gösterimi yapılacak, çeşitli folklor ekiplerinin yanı sıra kispetli iki yağlı güreşçi de yer alarak, ziyaretçilere gösteri güreşleri yapacak.  HABER: FATMA KARA

Foto Altı: Karesi Belediyesi ekibi, tanıtım günleri öncesinde, TIR  ile İstanbul’u karış karış gezerek ilçeyi tanıtıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.