Balıkesir Merhaba Gazetesi

Festivalde mavi bayrak törenleri

Festivalde mavi bayrak törenleri
01 Haziran 2015 - 0:04

Genel

Burhaniye plaj ve marinalara verilen ve uluslararası bir ödül olan mavi bayrakta, hedef yükseltti. Daha önce 5 adet bayrağı sahillerinde dalgalandıran Burhaniye bu sene toplamda 9 adet mavi bayrağı almaya hak kazandı. 1. Burhaniye Bisiklet Festivali için ilçede bulunan 150 sporcu tarafından, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a teslim edildi. Mavi Bayrak töreninde konuşma yapan Başkan Uysal, Mavi Bayrak kriterlerinin kendiliğinden oluşmadığını ve Burhaniye’nin bu bilince sahip olduğunu belirterek, “Ören plajı için 5, Öğretmenler Mahallesi için 1, Pelitköy Sahillerine ise 3 tane olmak üzere bu sezonda toplamda 9 mavi bayrak tahliller sonucunda sahillerimize verildi” dedi.

Başkan Uysal’ın ardından kürsüye gelen TÜRÇEV Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş “Türkiye Mavi Bayrak konusunda bu sene gurur yılı oldu. 436 plajla bu sene İspanya’nın ardından dünyada ikinciliğe yükseldik” diyerek Burhaniye’de bulunan toplam 5 mavi bayrağı çok ciddi bir çalışma ile emek karşılığında 9’a yükselttiklerini belirtti.
Bisikletçi adeti
Burhaniye Öğretmenler Mahallesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Encim ise konuşmasında Mavi Bayrağın önemini belirterek bir kez daha çevre temizliğinin önemini vurguladı. Encim geçtiğimiz haftalarda Marmaris’te, Bisikletle Dünya turundayken hayatını kaybeden Christian Jean Auguste Niaffe’yi andı. Bisikletçi adeti olan ve bir bisikletçi öldürüğünde bisikleti beyaza boyayarak direğe bağlama geleneğini gerçekleştiren sporcular Niaffe’yi andılar. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.