Balıkesir Merhaba Gazetesi

Fırtına Balıkesir’de Teknelerin Batmasına Neden Oldu

Fırtına Balıkesir’de Teknelerin Batmasına Neden Oldu
21 Mayıs 2021 - 13:26

Fırtına Balıkesir’de Teknelerin Batmasına Neden Oldu

 

Ayvalık ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle bazı balıkçı tekneleri battı, evlerde hasar oluştu.

 

Evlerin Çatı ve Pencerelerinde de Hasar Var

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, fırtına özellikle Ayvalık ilçesinde etkili oldu. Ayrıca, Cunda Adası, Sarımsaklı ve Altınova mahallelerinde de hasar meydana geldi. Kıyılarda bulunan bazı teknelerin batmasına neden olan fırtınadan, binaların çatı ve pencereleri de zarar gördü.

Özellikle, İlçe Meydanında, kıyıya bağlı büyük gezi tekneleri ile birçok balıkçı teknesi parçalanarak battı. İlçedeki bazı binaların çatıları uçtu, birçok evin pencere camları kırılma meydana geldi. Üstelik, Ayvalık’ın Dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajlarının da bulunduğu bölgede Elektrik kesintisi yaşanıyor. Elektrik kesintisine, fırtına nedeniyle enerji nakil hatlarının kopmasının neden olduğu belirtiliyor.

Öğle Saatlerinde Sona Erecek

Valilik yaptığı açıklamada, fırtına nedeniyle yaralanma ve can kaybı bulunmadığı aktardı. Ayrıca, “Fırtınanın bugün öğle saatlerinde sona ermesi beklenmektedir. AFAD İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerimizce ilçede hasar tespit çalışması başlatılmıştır. Fırtınadan etkilenen bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, olumsuz hava koşullarının devam ettiği saatlerde dikkatli davranmalarını istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.