Balıkesir Merhaba Gazetesi

FOLKLÖRÜN GENÇ YETENEKLERİ

FOLKLÖRÜN GENÇ YETENEKLERİ
14 Mart 2016 - 0:07

Genel

FOLKLÖRÜN GENÇ YETENEKLERİ

Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibindeki genç yetenekler, Balıkesir Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmasında ikinci olarak iyi bir başarı elde ettiler. Çok yeni kurulan bir ekip olduklarını söyleyen gençler aralarındaki iletişimin ekip ruhu yarattığını dile getirdiler.

Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi, Balıkesir Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmasında ikincilik aldılar. Henüz yeni kurulmuş bir ekip olan genç yetenekler, okul müdürleri Vahit Özden ve öğretmenleri tarafından büyük bir destek gördüklerini dile getirdiler. Türkiye genelinde yapılan halk oyunları yarışmalarında birinci olmak istediklerini dile getiren genç yetenekler çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Şaheste Sakar : Ben halk oyunları ekibine bu sene katıldım. Çok severek çalışmalara katılıyorum. Kültürümüzü ulusal yarışmalarda sergiliyor olmak çok gurur verici. İl birinciliği yarışmasında iyi bir derece aldık. Bunun üzerine çok daha fazla çalışarak hedeflediğimiz galibiyetleri alacağımıza inanıyorum.

Sevde Eroğlu : Halk oyunları bizi kültürümüze daha çok yaklaştırıyor. Yöresel farklarımızı ulusal alanda gösterirken uluslararası arenada ülkemizi temsil etme şansı yakalıyoruz. Okulumuz halk oyunları ekibi çok yeni olmasına rağmen çok başarılı. Bunu müdürümüze ve öğretmenlerimize borçluyuz. Bize ellerinden gelen desteği gösteriyorlar. Bizde inanarak iyi bir takım ruhuyla mücadele ediyoruz.

Emine Sakar : Okulumuzda ikiz kardeşim ile beraberiz. Halk oyunları takımına da beraber girdik. Halk oyunları ekibimizle çok iyi anlaşıyoruz. İyi bir takım olduk ve takım ruhunu kazandık. Hedefimiz finallere kalarak başarıya ulaşmak.

Selinay Yıldız : Halk oyunları ekibimiz çok canlı ve heyecanlı. Henüz yeni kurulan bir ekip olmamıza rağmen güzel başarılar elde ettik. Bu bizim için henüz başlangıç. Biz halk oyunlarını severek ve eğlenerek oynuyoruz. Kendimizi oyun ile bütünleştiriyoruz.

Gülsena Hadi : Okulumuzu halk oyunları yarışmasında başarıyla temsil ettik. Yarışma atmosferi oldukça heyecan vericiydi.  Kalbim duracak sandım. Başaramama korkusu oldu. Ama müdürümüz, öğretmenlerimiz ve tribünde destekleyen arkadaşlarımız bize çok destek oldular. Onlara da çok teşekkür ediyorum.

Murat Yılmaz : Çok yeni bir takımız. 3 ay içinde bu takım ile birlikte böyle bir başarı elde ettik. Bu gerçekten gurur verici. Kardeşlik ve inanç duygumuz bu başarının temel mimarı. Bu ekiple birlikte yöremizi temsil etmekten gurur duyuyorum.

Muhammed Aslan : Halk oyunları bize disiplini, özgüveni, sabretmeyi öğrendi. Hiç sıkılmadan çalışmalar yaptık. Ekip ruhunu oluşturduk. Yarışmada pek çok okul içerisinde yarıştık. Hepsi birbirinden tecrübeli olan bu okullarla mücadeleye giriştik ve tüm hünerlerimizi ortaya koyduk. Başarı kaçınılmaz oldu.

Osman Denizli : Halk oyunları çalışmalarına başladığımız andan itibaren dile getirilmeyen kelimeleri ifade etmeyi başardık. Oynadığımızda tribündeki arkadaşlarımızın inançlarına şahit olduk ve bu bizi daha çok motive etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.