Balıkesir Merhaba Gazetesi

Fondaş Medya!!!

Fondaş Medya!!!
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
27 Temmuz 2021 - 8:40

Fondaş Medya!!!

            Allah sizin müstehakınızı versin ne diyeyim? Literatüre yeni bir kelime kazandırnız ya size helal olsun!! “FONDAŞLAR”

Son yıllarda deneyimlediğim ve hiç yanılmadığım bir durum var. Bir kişi veya grup size aklınıza bile gelmeyen bir iftira, suçlama yapıyorsa bilin ki onu kesinlikle kendileri yapıyordur. Böyle bir durumda hemen şu fıkrayı anlatırım:

Kahvede oturan iki körün arasına bir tabak dolma konur. “Buyrun yiyin” denir. Kısa bir süre sonra aralarında tartışma çıkar. Biri diğerine “Dolmaları tek tek yesene kardeşim!” der. Diğeri cevap verir; “Kardeşim sen de körsün, ben de körüm. Dolmaları çift çift yediğimi nereden biliyorsun?” Karşı taraftan cevap gecikmez; “Ben de öyle yapıyorum da!!”

Bir kısım muhalif ama “özgür, demokrat!!” olarak kendini lanse eden bir eli yağda bir eli balda medya, karşı tarafı “yandaş, besleme basın!!” olarak suçlar. Gerçek gazeteciliği kendilerinin yaptıklarını iddia ederler.

Burada amaç; karşı tarafı töhmet altında bırakmak, güvenilirliğini zedelemek. Onların fikri yok, onlar emir alarak yazar, onlar yazdıklarına kendileri bile inanmıyor imajı bırakmak. Böylece toplumun bir kesimi bu medya ne yazarsa yazsın inanmaz, hatta okumaz. Kendi tarafı ise ne yazarsa yazsın, ne kadar uçuk, kaçık, ayrıca akla hayale uymayan bir şey olsa bile kayıtsız şartsız inanırlar.

Muhalif medyaya göre iktidarı destekleyen basın ve gazeteciler bir eli yağda bir eli balda olması gerekirken, ülkemizdeki muhalif gazeteciler; yalılarda, villalarda yaşıyor, lüks teknelerde aylarca tatil yapıyor. Nasıl oluyor bu? Bunlar tazminatlarla bunalmış, reklam alamaz hale gelip donlarına kadar haczedilmesi gerekmez mi? Çünkü geçmişte kendileri öyle yapmıştı.

Bu hayatın akışına ters durum nasıl olur? Savundukları bir fikirleri olmadığı gibi tutarlılıkları da yok. Sadece yapılanları aptalca eleştirmek, yapılacakları engellemekten başka bir şey bildikleri de yok. Üç ağaç için ülkeyi yangın yerine çeviren bu zihniyet, aynı dönemde Yalova Belediyesinin yüzlerce asırlık çınarı kesmesine ses çıkarmaz!! Muhalefet halbuki kutsaldır. Hükümeti rehavetten kurtarmak, daha iyisini önermek, ayrıca yanlışı düzeltmek gibi misyonları olmalı. Yoo biz de neredeyse muhalefet eşittir ihanet!!!.

Bir de baktık ki ABD’li ve Norveç’li iki kuruluş içimizde İrlandalılar’ı bulmuş ha bire fonluyor. Peki daha kaç ülkede, kaç kuruluş bunları fonluyor? Neden fonluyor? Halbu ki bu fonlayanlar para için, dünyanın ümüğünü çöken, milyonlarca insanı katladen zihniyet değil mi? Peki bunun bedeli olmayacak mı? Hani “Go home yanki!” diyordunuz. Dolarlar tatlı geldi galiba?

Ancak beyler şunu iyi bilin başka TÜRKİYE yok!. Bu millet, 20’li yaşlarda düğüne gider gibi şehadete yürüyor bu ülke için. Gencecik kadınlarımız dul, çocuklarımız yetim kalıyor vatan, millet, din ve ayrıca bayrak için!! Daha yeni bayramdan çıktık, insanlarımız şehitlerimizle mezarda bayramlaştı.

Aklınızı başınızı alın, ya da olmayan veya kiralık aklınızla fonlandığınız ülkelere zıbarın…

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.