Balıkesir Merhaba Gazetesi

FORD OTOSAN’DAN MİMAR SİNAN MTAL’YE ARAÇ HİBESİ

FORD OTOSAN’DAN MİMAR SİNAN MTAL’YE ARAÇ HİBESİ
05 Kasım 2020 - 15:08

Ford Otosan A.Ş. tarafından Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sıfır araç hibe edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Koç Holding arasında 2006’da imzalanan ‘Meslekî Eğitimin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü’ kapsamında, öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla Ford Otosan A.Ş. tarafından Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sıfır araç hibe edildi.

 

TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

 

‘Meslekî Eğitimin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü’ kapsamında, öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla Ford Otosan A.Ş. tarafından Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sıfır araç hibe edilen araç için teslim töreni gerçekleştirildi.
İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız törende gerçekleştirdiği konuşmasında, öğrencilerin pratik eğitimlerini sağlıklı şekilde gerçekleştirmesi açısından yapılan hibenin çok önemli olduğunu söyledi.

 

“HEDEFİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZ CESARETLENDİRMEK”

 

“Meslek lisesi memleket meselesi!” sloganıyla meslek lisesindeki öğrencilerin eğitimlerini en iyi noktaya getirmeye çalıştıklarını vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Ford Otosan A.Ş. ve Balıkesir AKOTO ailesine eğitime verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Bugün okulumuza hibe edilen bu araç sayesinde öğrencilerimiz, yeni nesil teknolojilere sahip motorları, elektronik sistemleri ve diğer tüm parçaları inceleme ve üzerinde çalışma yapma fırsatına sahip olacak. Hedefimiz, mesleki ve teknik liselerimizde okuyan öğrencilerimizi, kendiişlerini yapmaları konusunda cesaretlendirmek ve gençlerin teknik uzmanlık konusundaki algısını iyileştirmek. ”dedi.

“ALTIN BİLEZİĞİNİZİN DEĞERİNİ İYİ İDRAK EDİN”

 

Müdür Yıldız, “ Bunu başardığımız takdirde hem Balıkesir’in hem Türkiye’nin aranan ve vasıflı eleman ihtiyacına büyük katkı sunacağımıza yürekten inanıyorum. Öğrencilerimizden ricam şu: Ne olur, kolunuzdaki altın bileziğin değerini iyi idrak edin. Bu okulu tercih etmekle kolunuza bir altın bilezik taktınız. Kendinizi iyi yetiştirmeniz halinde buradan mezun olur olmaz iş bulacağınıza, aranan eleman olacağınıza inanın!” diye konuştu.

 

ANAHTARI ÖĞRENCİLERE TESLİM ETTİ

 

Ford Otosan AKOTO Genel Müdürü Murat Kılıç ve İl Müdürü Yakup Yıldız’ın karşılıklı imzaları sonrasında araç anahtarını firma yetkililerinden teslim alan İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, araç anahtarını Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Bölümünde eğitim görmekte olan öğrencilere teslim etti.

BÖLÜMLER ZİYARET EDİLDİ

 

Tören sonrasında İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Ford Otosan AKOTO Genel Müdürü Murat Kılıç, Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Refik Olgun, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Özen, Altıeylül İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çelik Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin; Motorlu Araçlar Teknolojileri, Metal Teknolojileri ve Mobilya ve İç Mekân Tasarımı bölümlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.