Balıkesir Merhaba Gazetesi

Futbolun kirli yüzü..

Futbolun kirli yüzü..
18 Ekim 2014 - 0:03

Genel

Bir varız bir yokuz her hafta Balıkesirspor hakkında yazdıklarımı bu hafta ülkemiz futbolu adına gözlemlediklerimi yazacağım. Milli maç nedeni ile ara verdik evet milli duygular herşeyin önüne geçer bu hepimiz için böyle olmalı ama görüyoruz ki milli maçlarda bu heves bu ruh yok.
Önceden milli takımda oynamak için can atardı futbolcular. Şimdi yüksek meblağlar karşılığı oynuyorlar hatta ligde oynayacakları maçlara göre yedek kalıyor veya sakatlık sözünün arkasına saklanıyorlar. Bu hafta oynanacak olan Galatasaray – Fenerbahçe müsabakası milli maçın önüne geçebiliyor ise biz bitmişiz.
Fatih Terim aldığı aylık ücret veya kovulması halinde alacağı tazminat konuşuluyor evet konuşulacaktır, başarı olsaydı helal hoş olsun denir görmezden gelinirdi belki ama şimdi neyi görmeyeceğiz, Derbinin milli maçların önüne geçmesini, hocanın aldığı maaşı veya alacağı tazminatı, Alınan başarısız sonuçları herşeyi biz konuşuruz biz dinleriz. Eleştiri kabul etmeyiz, gururumuz kırılır düşüncesindeki Fatih hoca ve federasyon başkanı Yıldırım Demirören istifa ederek ülke futbolunun önüne koydukları Seti kaldırmış olurlar. Türk futboluna büyük iyilik yapmış olurlar.
Sayın Yıldırım Demirören ve yönetimi getirdiği yabancı sayısı sınırlaması ülke futboluna ne kadar faydalı oldu. Passolig ile seyircisiz maçlar ne kadar keyifli izlenebilir hale geldi. Kulüplere ekstra gelir sağlamak, taraftarı fişlemek için getirdiği sistem kime ne kazandırdı..
Futbolun kirli yüzleri bırakın artık, daha fazla yerle bir etmeyin…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.