Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gaflet ve delalet İçindeler

Gaflet ve delalet İçindeler
10 Kasım 2014 - 0:07

Genel

Atatürk’ün mirasına yapılan saldırıları kınadı.

Milletvekili Namık Havutça, Atatürk’ün 76’ıncı ölüm yıl dönümünde “Atatürk’e, O’nun devrimlerine ve mirasına yapılan saldırılar gaflet ve dalalettir!” dedi.

 MİRASIMIZA SALDIRIYI KINIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Atatürk’ün 76. ölüm yıl dönümü dolayısı ile yaptığı açıklamasında son yıllarda Atatürk’ün değerlerine, son günlerde Atatürk’ün heykellerine yapılan saldırıları kınadı.

“Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 76’ncı yılında, ulusça, saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz” diyen Milletvekili Havutça, Atatürk’ün emperyalizme karşı duran, Türk halkını bağımsızlığına kavuşturan, Cumhuriyeti kuran büyük bir devlet adamı ve devrimci olduğunu vurguladı. Milletvekili Namık Havutça, ‘Hepimiz şundan eminiz ki, Atatürk en büyük devrimcidir!

Atatürk’e, O’nun devrimlerine ve mirasına yapılan saldırılar gaflet ve dalalettir! Ne kurduğu cumhuriyetin değerlerine saldırmak, ne heykellerini yıkmak ne de mirasları yıkıp üzerine saraylar inşa etmek, halkın yüreğindeki yerinden O’nu bir nebze olsun kımıldatacaktır. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, halk olarak, kurtarıcımız, bağımsızlığımızın mimarı, Büyük Devrimci Atatürk’e, O’nun bıraktığı eserlere daha çok sahip çıkacağız!” dedi.

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.