Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gar’da resim sergisi

Gar’da resim sergisi
27 Mayıs 2015 - 9:27

Genel

BİLSEM öğrencilerinin resim çalışmalarından oluşan sergi Balıkesir Gar’ında açıldı. Serginin böyle bir mekanda açılmış olması etkinliği daha da ilginç hale getirdi.

-Balıkesir Gar’ı ilginç bir etkinliğe mekan oldu. Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerinin dönem içinde yaptıkları resim çalışmalarından oluşan bir sergi, Balıkesir Gar’ında açıldı. Serginin böyle ilginç bir  mekanda açılması ilgiyi daha da artırdı. Sergide 70 öğrencinin 125 eseri yer aldı.

Gar’ın yolcu peronu ve bekleme salonunda düzenlenen serginin açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Karesi Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, BİLSEM yönetici ve öğretmenleri, birlikte kesti.

Okulun Güzel Sanatlar Öğretmeni Burcu İncekara, serginin, öğrencilerin bir yıllık emeği ile oluştuğunu, sergide suluboya, akrilik ve bir ‘kağıt kıvırma sanatı’ olarak tanımlanan kuulign tekniği ile yapılmış eserler bulunduğunu belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, açılış konuşmasında öğretmenleri ve öğrencilerini kutladı, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sergiye ev sahipliği Yapan Gar Müdürü İsmail Eralp, ise bu gibi etkinliklerin kurumsal tanıtım bakımından çok önemli olduğunu belirtti. Eralp, “Kurumumuz TCDD, bu gibi etkinliklere önem veriyor” dedi.

Serginin 29 Mayıs 2015 Cuma akşamına kadar görülebilecek.

cemil yurtman

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.