Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Sofraya Mutluluk Kattı

Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Sofraya Mutluluk Kattı
23 Şubat 2022 - 14:57

Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Sofraya Mutluluk Kattı

 

Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kendi elleriyle hazırladıkları yiyecekleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi adını taşıyan faaliyet kapsamında öğrenciler yardımlaşmanın ve mutlu etmenin formülü ile hazırladıkları yiyecekleri ailelere sundu.Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ,İhtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki bir aileye okul öğrencileri tarafından okulun atölyelerinde, alan öğretmenlerinin desteği ile hazırlanan yemekleri bizzat kendileri götürdü.

Okul öğretmen ve öğrencileri, İhtiyaç sahiplerini sevindiren proje ile, onları mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşların toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dâhilinde yerel imkanlarla yapılması hedefiyle çalıştıklarını belirttiler. Geçtiğimiz gün, proje ekibince Maltepe Mahalle muhtarı ile iletişime geçilerek muhtaç ve ihtiyaç sahibi bir aile tespit edilmiş ve ailenin belirlediği bir günde evlerine sıcak yemek götürüldü. Ayrıca temel temizlik ve bakım malzemeleri hediye edildi. Faaliyet kapsamında sağlık, temizlik ve beslenme kulübü ile işbirliği yürütüldü. Projede görev alan öğretmen ve öğrenciler belirlendi ve veli izinleri alındı. Proje ile belirlenen takvim doğrultusunda uygulama tamamlandı. Nursima Akyürek’in Haberi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.