Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gaziler bu takımda buluştu

Gaziler bu takımda buluştu
04 Aralık 2014 - 10:32

Genel

Garanti Bankası Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü’nün 12 oyuncusundan 7’si gazi sporculardan oluşuyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü takımı antrenörü Taner Ertay, yaptığı açıklamada, 2001 yılında kurulan takımın kadrosunda 12 sporcu yer aldığını belirtti.

Sporculardan 7’sinin askerde görevliyken çeşitli nedenlerden dolayı gazi olduğunu ifade eden Ertay, bu yıl Süper Lig’i hedeflediklerini ifade etti.

Aynı çatı altında buluşan gazi ve sivil sporcuların sporla rehabilite edildiğini anlatan Ertay, herkesin hayatından memnun olduğunu söyledi.

Takımdaki gaziler spora başlamaktan memnun 

Askerdeyken 2007 yılında geçirdiği bir kaza sonrası omuriliğinde hasar oluşan Metin Bahçekapılı ise gazi olduktan sonra hayata küsmeyip spora başladığını anlattı.

Dört yıldır basketbol oynadığını ve hayata yeniden tutunduğunu ifade eden Bahçekapılı, “Spor bütün engelliler için bir yaşam ve motive kaynağıdır. Biz TSK’nın engelli basketbolunda yer alarak belki de görebileceğimiz en iyi rehabiliteyi gördük. Basketbol, bizim geçirdiğimiz bu evreleri atlamakta bir numaralı etken oldu. Bugün ‘İyi ki bu spora başlamışım’ diyorum” ifadelerini kullandı.  (AA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.