Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gaziler İçin 1336 Metrede Türk Bayrağı Astılar

Gaziler İçin 1336 Metrede Türk Bayrağı Astılar
19 Eylül 2022 - 13:05

Gaziler İçin 1336 Metrede Türk Bayrağı Astılar

 

Off-Road tutkunları Balıkesir’de, 19 Eylül Gaziler Günü anısına 1336 metrelik Çataldağ’a Türk bayrağı astı.

 

 

Bayrak Kayanın En Üst Noktasında!

SUS-OFF Off-Road Kamp Doğa Bisiklet ve Motor Sporları Derneği sporcuları, Gaziler için çalışma başlattı. Dernek, Gaziler anısına Çataldağ’da Türk bayrağını göndere çekme kararı aldı. Ardından da kurumlardan gerekli izinleri aldı. Olur izni alan dernek başkanı Sefa Turhan ve ekibi, 9 metrelik bayrak direğiyle birlikte Çataldağ’ın 1100 metre yükseklikteki “Yelkenli Kaya” noktasına taşımak için araçlarıyla zorlu bir yolculuk yaptı. Ekip daha sonra direği halatlar yardımıyla kayanın en üst noktasına çıkarttı.

Bayrağın Altında Fotoğraf Çekildi

Zorlu çalışmanın ardından doruğa getirilen 6 metrekarelik Türk bayrağı tören eşliğinde göndere çekildi. Ayrıca, törene çok sayıda vatandaşta katılım sağladı. Sonrasında da bölgenin doğal manzarasıyla da bütünleşen Türk bayrağı dron ile görüntülendi. Bayrağın göndere çekilmesinin ardından katılımcılar bol bol fotoğraf çektirdi.

 

“Bir Bayrak Altında Olmayı Seviyoruz”

 

Zirvede Susurluk Kaymakamı Muammer Köken’de , AA muhabirine bir açıklama yaptı. Köken, , Çataldağ’ın zirvesinde 19 Mayıs’ta geniş katılımlı bir yürüyüş planladıklarını söyledi. Ayrıca, her törende bölgede etkinlikler düzenlemek istediklerini belirtti. Bayrak şiirine gnderme yapan Köken, “Şairin de ‘Yeryüzünde yer beğen seni oraya dikeyim’ dediği gibi biz de yeryüzünde yer beğendik. En güzel yer olarak da burayı bulduk, buraya diktik. Nice güzel zamanlarda dalgalanması dileğiyle.” diye konuştu.

 

‘’Mutluyuz Guruluyuz’’

SUS-OFF Off-Road Kamp Doğa Bisiklet ve Motor Sporları Derneği Başkanı Sefa Turhan da direği araçlarını kullanamadıkları için zirveye halat yardımıyla çıkardıklarını dile getirdi. Daha sonra jeneratörü getirdiklerini anlatan Turhan, “Fatih Sultan Mehmet misali direği zirveye çıkarttık, zor oldu ama direğin deliklerini delmek daha zor oldu. Mutluyuz, gururluyuz.” dedi. Mustafakemalpaşa Kırmasti Off-Road Kulübü üyesi Cengizhan Bedir de programa üyelerle birlikte katıldıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

‘’Birlik Ve Beraberliğimizi Gösteriyor’’

Çataldağ’ın iki ilçenin buluşma noktası olduğunu ifade eden Bedir, şöyle konuştu: “Burada zirveye çıkıp dostlarımızla buluştuğumuzda mutlu olduğumuz bir yer. Buraların tabiat alanlarının insanlara kazandırılması için yapılan çalışmalar bizi çok mutlu ediyor. Dağın tepesinde de olsa bir bayrak altında olmayı seviyoruz. Bu da bizim birlik ve beraberliğimizi gösteriyor, Allah bozmasın. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.