Balıkesir Merhaba Gazetesi

GAZİLERDEN ALGEM’E ZİYARET

GAZİLERDEN ALGEM’E ZİYARET
27 Ekim 2020 - 17:19

GAZİLERDEN ALGEM’E ZİYARET

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile ALGEM’de gerçekleşen etkinlikte muharip gazilere özel bir program düzenlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile ALGEM’de gerçekleşen etkinlikte muharip gazilere özel bir program düzenlendi. Düzenlenen program Kıbrıs Barış Harekâtı Muharip Gazileri, Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman ve katılımcıların iştirakiyle gerçekleşti.

 

“GAZİ ŞEHİDİN ŞAHİDİDİR”

ALGEM tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Ali Hulusi Karakuz,  498 tane can yitirdiğimizi unutmamamız gerektiğini dile getirirken gazi olmanın da önemine dikkat çekti. Toplum içinde bedensel olarak hiçbir uzvunu kaybetmemiş ve hiçbir yarası olmayan muharip gazilere yöneltilen “Neden gazi oldun?” sorusunun sıkça sorulduğunu söyleyen Başkan Karakuz, “Gazi şehidin şahididir” ifadesini kullandı. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün başlattığı milli mücadelede birçok cephede savaştığını ve canını ortaya koyduğunu, bu mücadele sonrasında da kendilerine gazilik unvanı verildiğini söyleyen Başkan Karakuz,  “Savaşlarda yara alan cephe gerisine gider; savaş dışı kalır. Muharip güç, yani savaşa devam edenler de sonucu tayin eder.” dedi.

 

 

GAZİLERE TÜRK BAYRAĞI TAKDİM EDİLDİ

Etkinlikteki katılımcılarla sohbet eden gaziler, Kıbrıs Barış Harekâtı öncesi ve sonrası yaşadıkları anıları paylaştılar.  Kıbrıs Barış Harekâtı sonrası 41 yıl savaştığı topraklara gidemeyen gazileri Kıbrıs’a gönderen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman’a katılımcıların huzurunda tekrardan şükranlarını sunan Başkan Karakuz, Zekai Kafaoğlu için gazilerin manevi babalığını yaptığını söyledi. Konuşmalarının ardından gazilere, Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı Kocaman tarafından hediyeleri ve Türk Bayrağı takdim edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.