Dünyadan Haberler

Gazze’de can kaybı 34 bin 568’e yükseldi

İsrail, Refah'taki kara saldırısı için güvenli bölge oluşturacak

Gazze’de can kaybı 34 bin 568’e yükseldi

İsrail, Refah’taki kara saldırısı için güvenli bölge oluşturacak

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarındaki can kaybı ve yaralı sayılarına dair endişe verici gelişmeler yaşanıyor. Gazze’de bulunan Filistin Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içinde İsrail’in düzenlediği saldırılarda 33 kişinin hayatını kaybettiğini ve 57 kişinin yaralandığını açıkladı. Bu saldırılarla birlikte, 7 Ekim’den bu yana toplamda hayatını kaybedenlerin sayısının 34 bin 568’e, yaralı sayısının ise 77 bin 765’e yükseldiği belirtildi.

Gazzede Can Kaybi 34 Bin 568E Yukseldi 1

İsrail ordusu, Gazze’nin güneyinde yer alan Refah şehrine yönelik saldırılarını yoğunlaştırırken, kente kara harekatı hazırlığı yaptığı bildirildi. Uluslararası çağrılara rağmen kente saldırı hazırlıklarını sürdüren İsrail, Gazze’nin merkezinde yeni bir güvenli bölge oluşturacağını duyurdu. Bu güvenli bölgeye tahliyelerin yapılacağı ve mülteci kamplarının kuzeyinde yer alacağı belirtildi.

Gazzede Can Kaybi 34 Bin 568E Yukseldi 2

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve Refah şehrine karşı hazırlıkları bölgedeki gerginliği artırırken, uluslararası toplumun bu duruma müdahale etmesi ve sivil halkın güvenliğinin sağlanması için çaba harcanması bekleniyor.

Türkiye’nin AB Zirvesi’ndeki Tepkisi

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu