Balıkesir Merhaba Gazetesi

GEÇEN YIL DAHA İYİYDİ

GEÇEN YIL DAHA İYİYDİ
25 Ekim 2014 - 0:16

Genel

Nadir Karaağaç’tan Balıkesirspor incileri

Geçen yıl daha iyiydi

1 dönem yöneticilik 2 dönem Başkanlık yapan efsane isimlerden Nadir Karaağaç, Balıkesirspor’un Süper Lig performansını değerlendirdi

TUNA Aktürk yönetiminin ve İsmail Hoca’nın takıma çok parlak bir dönem yaşattığını, tüm başarılarla gurur duyduğunu söyleyen Nadir Karaağaç, üst üste çıkılan liglerde elde edilen başarı ve arkasından Süper Lig’e yükselen Balıkesirspor’un her zaman yanında olduğunu söyledi.
‘KORKUP GERİYE ÇEKİLMEYİN’
Çaykur Rizespor maçının ardından İsmail Ertekin’in “Bursa maçı benim için Bursa’ya kendimi ispat etme maçı” demecini değerlendiren Karaağaç “Rakibin küçüğü-büyüğü olmaz. Taraftar maçların ayrı tutulmasası konusunda haklıdır. Hocanın görüşleri kendi tasarrufudur ancak tüm takımları eşit görüp, rakipleri hafife almamak ve maç maç ayırmamak gerekir” dedi. Karaağaç, takımın geçen yıl daha agresif ve sonuca yönelik futbol oynadığını söyleyerek “Korkup çekinmesinler, imkanları şartları ve takımı daha güçlü bir Balıkesirspor, hiçbir takıma karşı skoru korumak, beraberliğe yetinmek için oynamaz” yorumunu yaptı.
‘TAKIMI DAİMA DESTEKLEYİN’
Taraftarların her zaman takımın yanında ve destekçisi olması gerektiğini kaydeden eski başkanlardan Nadir Karaağaç, yönetimde veya teknik kadroda hatta sahada kim olursa olsun taraftar takımına destek olduğu takdirde her zaman başarının geleceğini kaydetti. Karaağaç, Balkes’in her zaman özel bir seyirci kitlesi olduğuna da değinerek, alt liglerde mücadele ettiği zamanlarda bile ulaşılması güç taraftar sayısına erişebildiğini ve bu durumun her takımda yaşanmadığını söyledi.
‘TUNA AKTÜRK EFSANE OLABİLİRDİ’
Kulüp yönetiminin belediye desteği ile büyük bir başarı yakaladığına dikkat çeken Karaağaç, “Son dönemde Başkan Tuna Aktürk ve Teknik Direktör İsmail Ertekin büyük gayretlerle takımı Süper Lig’e taşıdı. Burada Belediye’nin büyük katkısı olmuş ve takımın her ihtiyacında imdada yetişmiştir. Herkesi can-ı gönülden kutluyorum. Ancak belediyeler kimsenin değildir. Ancak ben İsmail Ok’un kulübü siyasete alet ettiği düşüncesini taşıyorum. Tuna Başkan da son seçimde Edip Uğur’a gidip, ‘Sayın Başkan, Allah bize bu başarıyı nasip etti. Şimdi size emaneti teslim ediyorum’ demeliydi. Böyle yapsaydı tarihe geçerdi” dedi.
‘SİYASET SENDROMUNDAN ÇIKIN’
Kulüplerin basiretli yöneticiler sayesinde başarıya gideceğiğinin altını çizen Nadir Karaağaç, “Biz yöneticilik ve başkanlık yaptığımız dönemlerde takımı siyasete alet etmeden çalıştık. Naim Durmaz Hoca ile çalıştık. Hiç siyasi polemiklerimiz olmadı. Şimdi bakıyorum. Futbol siyaset kokuyor. Bu sendromdan sıyrılmak gerek. Balıkesirspor Kulübü, Balıkesirliler’in mutluluk kaynağıdır” diye konuştu. Kaya Sağlıkçı ve Ziya Tan dönemlerinde yöneticilik yaptığını ayrıca 2 dönem de Başkanlık yaptığı ve şampiyonluk yaşadığını kaydeden Nadir Karaağaç, 2000-2001 sezonundaki play-off maçlarında penaltılarla kaçan şampiyonluk sonrası ağladığını, hayatında en büyük üzüntüyü o maçta yaşadığını söyledi.
‘HER ZAMAN İDDİALI OLUN’
Balıkesirspor’un şahsi ihtiras ve kaprislere mahkum edilmemesi gerektiğini söyleyen Karaağaç, yöneticilerin ve teknik heyetin her zaman iddialı olması tavsiyesinde bulunurak “İsmail Hoca’yı Bandırmaspor’dan da bilirim. Hep iddialı olmuştur. Şu an Süper Lig takımında hocalık yapıyor. İmkanları daha iyi. İddialı hocalığını pekiştirsin ve yükseltsin” dedi. HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.