Balıkesir Merhaba Gazetesi

GELDİLER VE DÖNDÜLER

GELDİLER VE DÖNDÜLER
19 Mart 2015 - 0:30

Genel

Balıkesir Erbakan Vakfı Başkanı Recep Orhan, Çanakkale Zaferi’nin 100, yıldönümü dolayısı ile yaptığı açıklamasında düşmanın İstanbul’un fethinin intikamını almak istediğini, ama başaramadığını söyledi. Orhan “Geldiler, gördüler ve döndüler” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü dolayısı ile yazılı bir açıklama yapan Balıkesir Erbakan Vakfı Başkanı Recep Orhan, batılı güçlerin Çanakkale’yi geçerek İstanbul’un fethinin intikamını almak istediğini, ama başaramadığını söyledi. Çanakkale Zaferini üç kelimeyle özetleyen Orhan, “Geldiler, Gördüler ve Döndüler” dedi. Recep Orhan, batının, 1071 yılından beri bu topraklarda yaşayan Türkleri Anadolu’dan atmak istediklerini, ama geldiklerinde, asil bir ruhla karşılaştıklarını belirtti.

Orhan, “Çanakkale’yi Çanakkale yapan, gelenleri karşılayan asil ruhtur. Bu öyle bir ruh ki, çelik ve barut; inancın, imanın ve azmin karşısında yenik düşmüştür. Bu ruh ki; ‘esir yaşamaktansa özgür ölmeyi yeğlerim’ diyen insanların ruhudur. Davaları büyük, Vatan davasıydı. Vatan şu an üzerine bastığınız kara toprak parçasını vatan yaptılar, toprak kanla yoğrulmuşsa, canla ödenmişse bedeli, artık adı vatandır. Şu an vatan toprağında, ay-yıldızlı bayrağın altında yaşıyorsak, ciğerlerinize bu nefesi çekiyorsak; unutmayın birileri nefesini kaybettiği içindir. Bugün bu özgürlüğü yaşıyorsak nerden geldiğimizi ne yapmamız gerektiğini iyi bilmemiz gerekmektedir” dedi.

Balıkesir Erbakan Vakfı Başkanı Recep Orhan, “Çanakkale’de yokluk varlığı, maneviyat maddiyatı yenmiştir. Özgürlük sömürgeyi yenmiştir. Tarih yazan şerefli kahramanlarımızı yad ediyor rahmetle anıyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.