Balıkesir Merhaba Gazetesi

GELECEĞİN BERBER VE KUAFÖRLERİ

GELECEĞİN BERBER VE KUAFÖRLERİ
28 Ocak 2015 - 0:08

Genel

Balıkesir Berberler Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, oda olarak üyelerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan proje ile yeni girişimciler yarattı.

GMKA desteği ile gerçekleştirilen ‘Berberler ve Kuaförler Gelişiyor’ isimli projede sona gelindi. Dün İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezinde yapılan törenle sertifikalarını alan kursiyerler ve usta öğreticiler belgelerini ve plaketlerini aldılar. Törene GMKA Genel Sekreter vekili Esra Kocabaş, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Demir BESOB Başkanı Fehmi Erdem ve oda başkanları katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan İBMEM Okul Müdürü Ramazan Demir, projenin amacının Balıkesir’de ekmek yiyen esnafa kaliteli hizmet sunmak ve mesleki aşamada gelişim kaydetmek olduğunu söyledi. Berberler Kuaförler Esnaf ve Sanatkar Oda Başkanı İbrahim Demirer, İBMEM ‘ne GMKA tarafından kazandırılmış olan erkek ve bayan laboratuarının kazanım olduğunu ve mesleki anlamda önemli olduğunu belirtti. Proje ile 80 kişi İstanbul daki eğitimlere de katılarak bilgiler edindi. Tören sonunda kursiyerlerden 35 yaşındaki Fatma Yan’ ben projenin ne kadar yerinde yapılmış bir proje olduğunun kanıtıyım diyerekkuaförlüğün zor bir meslek olduğunu ve ev hanımlarını harekete geçiren bu projenin insanlara iş imkanı ile mutluluk verdiğini söyledi.

HABER: GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.