Balıkesir Merhaba Gazetesi

GELECEĞİNİ BİLİYORDUM

GELECEĞİNİ BİLİYORDUM
19 Mart 2015 - 0:32

Genel

 

18 Mart 1915 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Çanakkale’de tarihi bir zafer kazanılmıştı. Dün itibariyle Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl anma törenleri yapıldı 81 İl’de merkez camilerde şehitler için dua edildi. Öğrenciler hazırladıkları tiyatro etkinlikleri ile halka sunum yaptı.

Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi öğrencileri Çanakkale Zaferi’nin 100.Yıldönümü “Geleceğini Biliyordum” isimli tiyatro gösterisi ile 100.Yıla yakışır bir oyun sergilediler.

METEHAN AÇIKGÖZ: Çanakkale bizim gerçeğimiz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gururla onları temsil ettik. Umarım bizim oynarken yaşadığımız duyguyu heyecanı izleyicilerimizde yaşamışlardır. Mehmet olduk Mehmetler olduk. Gururluyuz. onlar bizim için savaşmış bizlere vatanımızı armağan etmişler. Onlar için ne söylesek azdır. Onlara minnet ve şükranlarımızı sunabiliriz. Çanakkale’yi onların kanları geçilmez yapmıştır.

MÜRÜVVET KURAL (Öğretmen) : Böyle öğrencilerle çalışmak çok güzeldi. 100.Yıla yakışır bir oyun sergiledikleri için onlara teşekkür ederim.

YAREN ARABACI: Hepimiz canımızı dişimize takarak çalıştık. Umarım 100.Yılın hakkını vermişizdir.

ARDA ÇELİK: Ecdadın torunları olarak vazifemizi yaptık. Atalarımız bir destan yazmış. Yaşadık, yaşatacağız ve gerekirse de bir kez daha yaşatacağız.

FERHAT ÇAĞLAR HAZAR: 100.Yılda atalarımızı layıkıyla andığımızı düşünüyorum. İzleyicilere de teşekkürler. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

PIRIL URGUN: Çanakkale 100.Yıl dönümünü hem yaşadık. Hem de izleyenlere yaşattık. Emeği geçen herkese ve izlemeye gelen herkese teşekkür ederiz. “Bugün kandan dumandan seçilmez Çanakkale, yer yerinden oynasa geçilmez Çanakkale”

ZEYNEP BALCI: 100.Yılda anma etkinliklerinde görev aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bütün şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.