Balıkesir Merhaba Gazetesi

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI OKUL BAHÇELERİNE TAŞINDI

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI OKUL BAHÇELERİNE TAŞINDI
23 Ekim 2020 - 10:00

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI OKUL BAHÇELERİNE TAŞINDI

 

Bandırma Yamanegeli İlkokulu’nda renkli oyun alanları oluşturuldu.

Okul Sporları faaliyet programında yer alan Geleneksel Çocuk Oyunları kapsamında Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çalışanları tarafından Yamanegeli İlkokulu’nda renkli oyun alanları oluşturuldu.

 

GELENEKSEL OYUNLAR OYNANACAK

Pandemi dönemi yüzyüze eğitim ve öğretim gören çocukların sosyalleşmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için Geleneksel Çocuk Oyunları koordinatörü Baybars Özateş öncülüğünde okul bahçesine “Yağ Satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca, Seksek, Yakan Top, Futsal” gibi oyun alanları çizildi. Bu alanlardan faydalanacak Bandırma Yamanegeli İlkokulu çocukları renkli eğitim ortamıyla oyunlarını oynayarak fiziki etkinliklerini gerçekleştirebilecek.

 

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ OYUNLAR YAŞATILACAK

Yapılan çalışmalarla, çocukların beden sağlığına katkı sağlayan ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını okul bahçelerinde yaşatılarak kültürümüzü bugüne taşıyor. Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün başlattığı bu çalışmalarla, yüz yüze eğitime başlayan çocuklar okul bahçelerinde temassız oyunlara teşvik edilerek sosyal mesafeli olarak tasarlanan geleneksel çocuk oyunlarını da yaşatacaklar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.