Balıkesir Merhaba Gazetesi

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
03 Haziran 2015 - 8:51

Genel

Balıkesir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenen geleneksel çocuk oyunları şenliği kaleli yakar top finali Yüzme Havuzu spor tesislerinde düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Altıeylül Belediye başkanı Zekai Kafaoğlu, İŞKUR Balıkesir İl Müdür Nazım Balcı ve çok sayıda davetli katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik spor bakanlığı arasında imzalanan protokol sonrası 2013 yılından bu yana her yıl yapılan Geleneksel Çocuk Oyunları şenliğinde yapılan konuşmalarda yeni nesil çocukların sanal oyunlar ile içine kapanık, asosyal bir şekilde yetiştiği belirtilirken,   geçmişte oynanan geleneksel çocuk oyunlarının arkadaşlıkları pekiştirdiğini, fedakârlığı öğrettiğini ve bu oyunlar sayesinde daha özgüvenli ve içine kapanık olmayan bir neslin yetiştiği vurgulandı.

Yapılan etkinliğe çok sayıda öğrenci katılırken, Geleneksel çocuk oyunları şenliğinde kaleli yakar top oyunlarında finali paylaşan Altıeylül Plevne İlkokulu ile Havran Gülsüm Mehmet Uysal Büyükdere ilkokulu arasında bir müsabaka gerçekleştirildi. Düzenlenen kaleli yakar top müsabakasını Havran Gülsüm Mehmet Uysal Büyükdere İlkokulu kazandı. Şenlik Müsabakaların ardından halk oyunları gösterisiyle son buldu. SAMET AYDIN

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.