Gündemİlçe Haberleri

Geleneksel Hayır İle 2 Bin Kişi Bir Araya Geldi

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde geleneksel çiftçi hayırları devam ediyor. Kırsal Bahadınlı Mahallesi'nde düzenlenen hayır etkinliği yaklaşık 2 bin kişiyi bir araya getirdi.

Geleneksel Hayır İle 2 Bin Kişi Bir Araya Geldi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde geleneksel çiftçi hayırları devam ediyor. Kırsal Bahadınlı Mahallesi’nde düzenlenen hayır etkinliği yaklaşık 2 bin kişiyi bir araya getirdi. Mahalle camisinde namaz öncesi yağmur duası yapıldıktan sonra, namaz sonrasında şehriye çorbası, etli pirinç pilavı ve ayran ikramı gerçekleştirildi.

Bahadınlı Mahallesi, ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Geleneksel çiftçi hayrı için mahallede kazanlar kuruldu ve 20 kazan pilav ile 12 kazan çorba ayran ikram edildi. Muhtar Sezgin Gökdemir’in liderliğinde mahalle halkı bir araya gelerek imece usulüyle hayır etkinliğini düzenledi. Yemek servisi gençler tarafından yapıldı.

Geleneksel Hayır İle 2 Bin Kişi Bir Araya Geldi
Yağmur Duası

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Başkan Yardımcısı Ayten Tuna’nın da katıldığı etkinlikte, Türk kültürünün önemli unsurlarından biri olan imece kültürü yaşandı. Mete Kızık, imece geleneğinin güzel bir örneği olan etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Ayten Tuna, bu tür etkinliklerin dayanışmayı artırdığını ve desteklediklerini belirtirken, Muhtar Sezgin Gökdemir de hayır etkinliğine katılan ve destek veren herkese teşekkür etti.

Bahadınlı Mahallesi’nde düzenlenen geleneksel çiftçi hayrına yaklaşık 2 bin kişi katılarak, pilav, çorba ve ayran ikramından faydalandı. Muhtar Gökdemir, etkinlikte emeği geçen ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Geleneksel Hayır İle 2 Bin Kişi Bir Araya Geldi
Geleneksel Çiftçi Hayrı

 

İHA

Erdek Türk Sanat Müziği Korosu İKSV Çalıştayında Yeniden Sahne Aldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu