Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Gelenekten Geleceğe Nefes’ Sanatseverlerle Buluştu

‘Gelenekten Geleceğe Nefes’ Sanatseverlerle Buluştu
25 Mart 2022 - 11:25

‘Gelenekten Geleceğe Nefes’ Sanatseverlerle Buluştu

 

“Gelenekten Geleceğe Nefes” sanat sergisi ile Zeytinburnu Çocuk Evleri Sitesi Tiyatro Ekibinin hazırladığı “Yunus Emre: Buğday Tanesi” adlı oyun, Balıkesir’de sanatseverlerle buluştu.

 

Buğday Tanesi Sahnelediler

 

Öğrencilerin atölye çalışmalarından; mozaik, ebru, katı’ sanatı, hat, tezhip ve minyatür türlerindeki eserler katılımcıların beğenisine sundular. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un eşi Sabriye Şentop’un da modern resimde Ortaköy’de Tan Vakti, Masumiyet ve Veda adlı eserleri yer aldı. Şentop’a; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın eşi Fatma Nur Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Yılmaz eşlik ettiler.

 

Yunus Emre Beyitleri Okudular

 

Serginin ardından Zeytinburnu Çocuk Evleri Sitesi Tiyatro Ekibinin hazırladığı “Yunus Emre: Buğday Tanesi” adlı oyun sahnelediler. Türk Dili ve Kültürü’nün en önemli kişilerinden Mutasavvıf Şair Yunus Emre’nin hayatından kesitlerin yer verildiği oyunda Şair Yunus Emre’nin beyitleri de okudular. Tiyatro oyununun ardından heyet; Çamlık Camisi, Balıkesir İl Müftülüğü, Karesi Atatürk Evi ve BALMEK kurslarını ziyaret etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.