Balıkesir Merhaba Gazetesi

Genç Memur-sen: Sesini değil Fikrini yükselt..

Genç Memur-sen: Sesini değil Fikrini yükselt..
04 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Genç Memur-Sen Balıkesir il temsilciliği, son zamanlarda yapılan provokasyonlar’ a karşı “kitap eylemi” gerçekleştirdi.

Memur-sen konfederasyonunun gençlik teşkilatı olan Genç Memur-Sen’in Balıkesir il temsilciliği Savcı Mehmet Emin Kirazın şehit edilmesi ve son günlerde üniversitelerde yapılan provokasyonlara karşı Ali Hikmet Paşa Meydanında basın açıklaması düzenledi. Kitap okuma eylemi ile başlayan programda konuşan Genç Memur-Sen Balıkesir il başkanı Muhammed Dalkıran “ Bu gün burada, Üniversiteli gençliği suni ayrımlarla kamplaştırmak, aralarına siyasi fay hatları döşeyerek bilim ortamını ifsat etmek isteyen şer odaklarına karşı ‘ortak’ bir ses vermek, konuya gereken toplumsal duyarlılığı sağlamak için harekete geçmiş bulunuyoruz. “ dedi.

Üniversitelerin, gelişimin lokomotifi ve ilerlemenin ana eksenini belirleyen kurumlar olduğunu belirten Dalkıran “ Bu çağrı, küresel ve ulusal piyonların, üniversite gençliğini kendi kirli emellerine alet etmek isteyen karanlık mahfillere karşı, bir birlik ve beraberlik çağrısıdır “ dedi.

Savcı Mehmet Emin Kiraz’ın teröristlerce şehit edilmesine de değinen Dalkıran “ Yaşanan bu olay sözünü ettiğimiz hassas dönemin en önemli olayıdır. Bu cinayeti büyük bir nefretle kınıyor, kamuoyunu sağduyuya davet ediyoruz. “ dedi. FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.