Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gençer 25 milyon borç ödedik

Gençer 25 milyon borç ödedik
07 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, son meclis toplantısında; görevi devraldıkları günden bu yana yedi ay içinde 25 milyon lira borç ödediklerini bildirdi.

Ayvalık Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı Orhan Peker Sanat Galerisi’nde Belediye Başkanı Rahmi Gençer başkanlığında yapıldı. 2015 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesinin de görüşüldüğü toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Gençer, “7 ayda 25 milyon borç ödedik” dedi. Oturumda 2015 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi, 2015 Mali Yılı Gelir Tarifesi, Özel Ağaçlandırma Sahalarıyla İlgili Çalışmalar; Edremit, Güre Termal Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği’ne üye seçimi ve Meclis İmar Komisyonundan gelen konular değerlendirildi.

Gençer, Almanya’nın Nurnberg kentine yaptıkları inceleme ve araştırma gezisi hakkında bilgiler verirken, Belediye Başkanı Gençer, Bavyera Eyaletinde gerçekleştirdikleri temaslarda bir Alman firmasının ürettiği güneş enerjisi santrali kurulmasına ait brifing aldıklarını ifade etti. Gençer gezinin giderlerini de kendi ceplerinden karşıladıklarını söyledi. Gençer, belediyeyi devrettikten sonra belediyenin borçlarının ödenmeye, çarkın dönmeye başladığını, Altınova ve Küçükköy Belediyelerinden devraldıkları borcun 96,5 milyon lira olduğunu açıklayan Başkan Gençer, “Bu borcun 10 milyon lirası Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Şu anki borç 69 milyon liradır. Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız girişimlerle bu borcun yaklaşık 25 milyonunun iyileştirmeyi başardık” dedi.

Gençer, Ayvalık Kırlangıç Sosyal Merkezi hakkında da bilgiler verdi. MHP’li Belediye Meclis Üyesi Halil Gür ise, Kırlangıç kompleksinin Ahmet Tüfekçi’nin belediye başkanlığı döneminde belediyeye kazandırıldığını hatırlatarak, onun Adının bir kenara atılmamasını önerdi. Toplantıda imarla ilgili dosyalar da incelendi.  HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.