Balıkesir Merhaba Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

GENÇLERE MÜNAZARA EĞİTİMLERİ

GENÇLERE MÜNAZARA EĞİTİMLERİ
18
14 Mart 2019 - 17:12

Türkiye’de modern münazara formatlarının bütün şehirlere yayılması ve fırsat eşitliğinin sağlanması, rekabetin ve beraberinde münazara kalitesinin arttırılması için seçilen 16 şehirden biri olan İlimizde Gençlik Merkezlerimizce hazırlanan ‘Münazara Eğitimi’ projesi başladı.

Gençlerin farklı düşünceler arasında bağ kurabilmesi, düşüncelerini dile getirebilmeleri, yorum becerilerini arttırabilmeleri ve farklı konular üzerinde fikir üreterek, kendi fikrini savunma yetisi kazanmalarını sağlamak amacıyla, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezince ‘Münazara Eğitimi’ projesi hazırlandı. Proje kapsamında eğitimlere; Gençlik Liderleri, Gönüllü Gençler ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 10 Liseden toplam 300 öğrenci ve öğretmen katıldı. Programda konuşma yapan İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu; Münazara çalışmasının önemli olduğunun altını çizerek, Gençlerin yarınlara daha güçlü hazırlanması noktasında potansiyeli olan bir çalışma olduğu söyledi ve Gençlerimizle bir arada olunacağını ve desteğin her zaman devam edeceğini sözlerine ekledi. İllerde yapılacak olan eğitimlerden sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, Türkiye çapında 5 ayrı organizasyonda 400’den fazla farklı takımı, 200 civarında liseyi kapsayacak gelmiş geçmiş en büyük münazara turnuvası düzenlenecek. Balıkesir’de eğitimlerini tamamlayan gençler, 20-21 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak olan İzmir Bölge Şampiyonasına katılacaklar.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.