Balıkesir Merhaba Gazetesi

GENÇLEŞTİREN HASTANE

GENÇLEŞTİREN HASTANE
09 Kasım 2015 - 8:56

Genel

Atatürk Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi doktoru Bilgen Can Plastik Cerrahi alanında yapılan son gelişmeler üzerine özel hastane standartların da hizmet verdiklerini söyledi. ‘Bize gelen hastalar gençleşerek hastanemizden çıkıyorlar ‘dedi.

Doktor Bilgen Can ‘Hastane yönetimimiz istenen her alet edevatı karşılıyor. Bu sayede biz bir ekibiz ve burada özel hastane standardında bir hizmet veriyoruz.

KARIN SARKAMALARINA DEVLET DESTEKLİ MÜTHİŞ ÇÖZÜM

Hastanemize gelen kadınlar 15 yaş genç ayrılıyorlar diyebilirim. Bunun yanında Balıkesir şanslı bir il. Hastanemizde Migren cerrahisi alanında uzman arkadaşımız Türkiye’de sayılıdır ki bu arkadaşımızda bunlardan bir tanesi. Bir arkadaşımızda estetik burun ameliyatı üzerinde kendini geliştirmiş olan bir arkadaşımız. Ben her türlü ameliyatı yapıyorum. Atatürk Devlet Hastanemiz bu anlamda da Balıkesir için şans’ ifadelerini kullandı.

KARIN SARKAMALARINA DEVLET DESTEKLİ MÜTHİŞ ÇÖZÜM

Hasta profilini ‘Balıkesir’deki hastalarımız arasında diyabetik hastalar var. Tümör cilt tümörler, el kesileri, sinir yaralanmaları sonrasında onarım yaptığımız hastalarımız var. Meme küçültme ameliyatları genellikle bize gelen hastalar’ olarak anlatan Doktor Can özellikle kadınların karın sarkma konusundaki şikâyetlerinin de bir kısmının devlet tarafından karşılandığını ve hastaların bunu bilmediğini söyledi. Öte yandan Doktor Can, ‘Bazı hastalarımız fazla bilmiyor. Örneğin devletin karşıladığı erkek memesi, kepçe kulak operasyonlarını devlet karşılıyor. Kadınlar da daha çok karın sarkması ve bununda bir kısmını devlet ödüyor. Büyük meme genellikle bel ağrısı ve boyun fıtığı ağrıları yapabiliyor. Bunun yanında örümcek ağı, botoks vb kadınlardaki şikâyet olabilecek bulgulara çözüm olabiliyoruz. Başarılı sonuçlar elde ettik ve ediyoruz ’şeklinde konuştu.

Meme kanseri sonrasında meme onarımı yapılıyor. Meme ile ilgili sarkık memenin dikleştirilmesi, büyütme, küçültme, meme kanseri sonrasındaki operasyonlar biz bunları yapıyoruz.

Sadece gençleşme değil vücudun neresinde bir eğrilik vb varsa bunu düzeltebilecek bir ekibe sahip hastanemiz.

Bir hasta özel muayene standartlarında hizmet veriyoruz. Botoks, yüz asma, dudak dolgu, kaş asma, karın germe göz kapağı gençleştirme v.b

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Plastik Cerrah Bilgen Can, Kök Hücre Tedavisi hakkında şu bilgileri verdi: pek çok alanda uygulandığı gibi plastik cerrahi alanında da yapılıyor. Hastanın kanından özel bir kitle karıştırılarak trombositlerin aktive olduğu gözlemlenmiş, aktive olan trombositlerde çok özel maddeler salgılıyorlar. Bunları enjektörle cilde verdiğimiz zaman, ciltteki bazı yapısal maddelerin üretiminin arttığı gözlemlenmiş. Bunlar cildi hem gençleştiriyorlar, hem cildin renk dengesini sağlıyorlar, cildin nem dengesini sağlıyorlar, yani hiçbir kozmetik ürünle elde edilemeyecek ve güncel olan mucizevi bir tedavi bu’ dedi. Dr. Can şöyle devam etti: ‘Kök Hücre ile tedavi yöntemi sadece plastik cerrahi alanında değil, ortopedide, fizik tedavide kullanılıyor. Ağrılar için, eklem rahatsızlıklarında, trombositlerin salgıladığı büyüme faktörleri birçok şeye fayda gösteriyor.

ÜÇ SEANS UYGULANIYOR

Doktor Can konuşmasının devamında ‘Kök Hücre Tedavisini Plastik cerrahi alanında kellikte ize bağlı olan spontan dökülmelerde, strese bağlı dökülmelerde kullanabiliyoruz. Bunun dışında gözenek genişlemelerinde, ciltte lekelenmelerde, güneş lekelerinde, yanıklarda, yanık skarlarında her türlü izde oluşmuş durumda kök hücre tedavisini kullanıyoruz. 3 seans olarak uygulanıyor, 15 gün ara ile 3 seansta 1 kür yapılıyor. Daha sonra hastamızı 6 ayda bir görüyoruz, sonuçları değerlendiriyoruz, gerek duyarsak 1 sene sonra 1 kür daha kullanıyoruz. Şu anda kök hücre tedavisi çok yaygın, örnek vereyim bir hastamız vardı gözaltlarında morluklar olan, çok ciddi bir morluk vardı, bu tedaviyle birlikte 2 seansın sonunda yüzündeki renklerde bir eşitlenme oldu. Şu anda morluğu yok.’ dedi.

Balıkesir çok şanslı çünkü; bir arkadaşımız var migren cerrahisi yapıyor ve Türkiye’de bunu yapan az sayıda insandan bir tanesi. Bir başka arkadaşımız var estetik burun ameliyatı üzerine kendini geliştirmiş ve burun yapıyor. Ben her türlü estetik ameliyatı yapabiliyorum.

 Samet Aydın

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.