Balıkesir Merhaba Gazetesi

GENÇLİK ÇÖZÜM ARIYOR

GENÇLİK ÇÖZÜM ARIYOR
06 Aralık 2014 - 0:14

Genel

Ayvalık’taki gençlerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla ilk kez ‘Ayvalık Gençlik Çalıştayı düzenlendi.

Ayvalık Kent Konseyi Gençlik Meclisi Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Avcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’in düzenlenen Birinci Ayvalık Gençlik Çalıştayında Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Avcı konuşmacı olarak yer aldı. Nazlı, Gençer ve Avcı salonu hınca hınç dolduran öğrencilerin sorularını yanıtladı.

 MADDE BAĞIMLILIĞI ANLATILDI.

Psikolog Kadriye Menekşe, Çocuk Gelişim Uzmanı Buket Pekcan ve Balıkesir Narkotik Şube Polis Memurlarından Arif Nesle tarafından madde bağımlılığı ve bu bağımlılıktan korunma yöntemleri hakkında salondaki gençleri bilgilendirdiler.

Uzmanlar, en güzel madde bağımlılığı tedavisinin söz konusu maddelere hiç alışmamak ve bulaşmamak olduğunu, bu maddelerin merak bile edilemeyecek şeyler olduğunu belirttiler.

Ayvalık Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği 1. Gençlik Çalıştay’ın sonunda Ayvalık’ın yöresel sanatçılarından Serhan Savaşkan’ın seslendirdiği şarkılarla gençler eğlendi.İsmet İnönü Kültür Merkezi’ndeki çalıştayda konuşan Belediye Başkanı Rahmi Gençer,
“Katılımın yoğun olması mutluluk verici. Gençlerin sorunlarını bu çalıştay sayesinde sizlerin sorunlarınızı birinci ağızdan dinlemiş olacağız. ” dedi.HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.