Balıkesir Merhaba Gazetesi

GENÇLİK KOLLARI KONGRESİNİ YAPTI

GENÇLİK KOLLARI KONGRESİNİ YAPTI
23 Şubat 2015 - 0:02

Genel

Ak Parti Gençlik Kolları 4’ncü Olağan Kongresi Bal konukta geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Kongreye İl Başkanı Dinçer Orkan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı  Cengiz Sunar, Genel Merkez MKYK üyesi Ali Meriç, Balıkesir Gençlik Kolları Başkanı Ömer Marmaralı, Milletvekili aday adayları, bazı ilçelerin Belediye Başkanları ve Gençlik Kolları, Kadın Kolları katıldı.

Kongrede Divanın oluşturulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Telgrafların okunmasının ardından İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Ömer Marmaralı bir konuşma yaptı. Marmaralı, ‘Yeni heyecanları paylaşmak için aramızda olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizler Ak Partinin gelecekteki vizyonunu oluşturmak için yola çıkan gençleriz. 2023 vizyonuna ve Yeni Türkiye ye giden yolda bizimle olan genç arkadaşlarımız kurucu gücümüz olacaktır. Mevlana ‘Gel ne olursan Ol Yine gel’ diyor bu düstur ile hareket ediyor ve 2023 hedefleri için elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza söz veriyoruz’ dedi. Teşkilat Başkanı Hüseyin Gökhan’ın büyük alkış alarak kürsüye gelmesi ile süren Kongrede ‘fedakârca çalıştık hiç vazgeçmedik diyen Gökhan, yaptıkları çalışmalar içerisinde ‘42 bin 500 gencin mektubunun Başbakana iletilmesi ve Türkiye’nin en büyük organ bağışını gerçekleştirme faaliyetleri vb.’ yer aldı.

Kongrede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sinevizyon sunumundaki  ‘12 Eylül’de iftiraların idama götürdüğü 22 yaşındaki Mustafa Pehlivanoğlu’nun mektubunda yazan satırları okunması bazı milletvekili aday adayları ve partililerin duygusal anlar yaşayarak ağlamalarına neden oldu. Ağlatan satırlarda şu sözler yer aldı;

Sevgili Anneciğim ve Babacığım sizler beni bu yaşa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı işlemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin. Ben sizlerin bir evladınız olarak bugüne kadar cenabı hakkın ve onun Resulünün Yüce Peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader neyse onu çekeceğiz. Bende kardeşim Haydar gibi biran önce Allah’ın huzuruna çıkacağım. Eğer benim günahım varsa cenabı Allah’ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler idam edenler Allahtan bulsunlar. Anne sizlerle helalleşmek isterdim fakat olmadı. Hakkım varsa hepinize helal olsun. Sizde helal edin. Son olarak abime ,yengeme… yeğenime, bacıma selam eder haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder cenabı Allah’ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim.

BAŞKAN ORKAN ‘İSİMSİZ KAHRAMANLARIMIZADA TEŞEKKÜR’

Kongrede İl Başkanı Dinçer Orkan’da bir konuşma yaparak gençliğin yeni hizmetlerinde atak yapan çalışmaları olduğunu söyleDİ. ‘yeni hizmetler için sinerji ile gelen Ak  Parti Gençlik Kollarımız var yeni yönetime hayırlı olsun diyorum’ şeklinde konuştu. Son 13 yıl asırlara bedel olmuş ve kurucu başkan ve Başbakanımız liderliğinde samimi niyetlerle yola çıkılmıştır. Dik duruşumuzu bozmadan ve yılmadan çalıştığımız ve bugünlere geldiğimiz günlerdir.2023 ve 71 hedeflerine ulaştıracak olan yine gençler olarak sizlersiniz. Buradan partimize destek veren gönül veren tüm isimsiz kahramanlarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.