Balıkesir Merhaba Gazetesi

GENÇLİK KOLLARINDAN EYLEM

GENÇLİK KOLLARINDAN EYLEM
22 Aralık 2014 - 0:02

Genel

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları TÜİK önünde 17-25 Aralık ‘Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası” için bir araya geldi.

Basın açıklaması sonrasında Padişah kıyafeti ile ellerindeki dolarları yere atan grup , boş ayakkabı kutularıyla Büyükşehir Belediyesi önüne yürüdü.

 HARAM YEMEDİK

CHP Gençlik Kolları 17-25 Aralık Yolsuzlukla Rüşvetle Mücadelesi haftası için Belediye önünde yürüyüş gerçekleştirdi. Padişah kıyafeti ile dolarlar yere saçılırken, boş ayakkabı kutularıyla Büyükşehir Belediye önünde basın açıklaması yapan CHP Gençlik Kolları Aydın’da Cumhuriyet Halk Partisi binasına asılı pankarta nasıl müdahale edildiğini hep birlikte gördük. Aynı saldırıların süreceği endişesiyle kendi parti binamıza asılı olan pankartı gençlik kollarımızın tüm üyeleriyle nöbet tutarak bekledik dedi. CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emrah Türk, “Biz alanlarda gaz yedik, cop yedik ama hiçbir zaman haram yemedik. 17-25 Aralık Yolsuzlukla ve Rüşvetle Mücadele Haftası için bir araya geldik. Siz hak deyip haram yiyen koltuk için cüppe giyen, şehidime kelle diyen, askerime terörist diyenlerden hesap soracağız” ifadelerini kullandı.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emrah Türk “Öncelikle hepimizin 17-25 Aralık “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele” haftamız kutlu olsun. Geçen sene 17-25 Aralık tarihlerinde ortaya çıkan yolsuzlukların iddia değil yalın bir gerçek olduğu, ülkeyi yönetenlerin yolsuzluğu alışkanlık haline getirdiği, kamusal güçlerin zenginleşme aracı olarak kullandıkları açıkça anlaşılmıştır. İktidar gücünü kullananların halkın boğazından çalarak yolsuzluklarla zenginleşmesi kabul edilemez, yolsuzlukları yapanlardan hesap sorulacaktır. Yolsuzlukları yapanlar hem hukuk hem de toplum vicdanı karşısında hesap vereceklerdir. Yolsuzlukları ve hırsızlıkları gün yüzüne çıkaranlar basını, yargıyı, tüm denetleme yollarını etkisiz kılmak için antidemokratik tutumlarını arttırarak sürdürmektedirler.

 PANKARTIMIZ İNDİRİLDİ

Aydın’da Cumhuriyet Halk Partisi binasına asılı pankarta nasıl müdahale edildiğini hep birlikte gördük. Aynı saldırıların süreceği endişesiyle kendi parti binamıza asılı olan pankartı gençlik kollarımızın tüm üyeleriyle nöbet tutarak bekledik. Daha bu gece, parti binamızın duvarına asılan pankart güvenlik şube müdürlüğü, itfaiye ve belediye zabıta ekiplerince hiçbir tebligat yapılmaksızın, hiçbir dayanağı bulunmaksızın savcılık emri denilerek zorla kaldırılmıştır. Ancak direnişimiz neticesinde pankartımız geri asılmış, gerek emniyet gerekse zabıta ekiplerince pankartın kaldırılmasıyla ilgili tüm çalışmaların sonlandırılması sağlanmıştır. Yolsuzlukları ortaya çıkaran emniyet görevlilerini sürdün ettiniz, yargıyı güdümlü hale getirdiniz, bütün aydın yazar ve gazetecileri darbecilikle suçladınız. Bunları kamuoyuna duyurmaya çalışan bizleri de gece yarısı baskı şiddet uygulayarak yıldırmak istediğinizi daha bu gece yaşadık, gördük. İktidarın bu pankarta dahi tahammülü kalmadığı açıkça ortadadır.Basın açıklamasının ardından Padişah kıyafeti ile dolarlar yere saçılırken, boş ayakkabı kutularıyla Büyükşehir Belediyesi önüne yüründü. HABER: HAYATİ KARAKURT

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.