EtkinlikEğitimGündemİlçe HaberleriSpor

Gençlik Merkezi Yaz Okulları Başladı

Balıkesir'de her yıl Türkiye genelinde düzenlenen GSB Spor Okulları, Engelsiz Spor Okulları ve Gençlik Merkezi Yaz Okulları'nın açılış töreni Kurtdereli Spor Salonu'nda yapıldı

Gençlik Merkezi Yaz Okulları Başladı

Balıkesir’de her yıl Türkiye genelinde düzenlenen GSB Spor Okulları, Engelsiz Spor Okulları ve Gençlik Merkezi Yaz Okulları’nın açılış töreni Kurtdereli Spor Salonu’nda yapıldı

Gsb Spor Okulları Ve Gençlik Merkezi Yaz Okulları Başladı
Gsb Spor Okulları, Engelsiz Spor Okulları Ve Gençlik Merkezi Yaz Okulları’Nın Açılış Töreni Kurtdereli Spor Salonu’Nda Yapıldı

Açılış törenine Vali Yardımcısı Mustafa İlhan, Kurum İl Müdürleri, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, hizmet, şube ve ilçe müdürleri, kulüp başkanları, ASKF Başkanı, spor dalı temsilcileri, antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Spor Gösterileri Ve Malzeme Dağıtımıyla Başladı
Tören, Spor Gösterileri, Selamlama Konuşmaları Ve Sporcu-Antrenör Geçişi Ile Başladı

Spor Gösterileri ve Malzeme Dağıtımıyla Başladı

Tören, spor gösterileri, selamlama konuşmaları ve sporcu-antrenör geçişi ile başladı. Ardından malzeme dağıtımı yapıldı. Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri, katılımcılara çeşitli spor branşlarının tanıtımını yaparak bilgilendirmelerde bulundu.

Tören, Spor Gösterileri, Selamlama Konuşmaları Ve Sporcu-Antrenör Geçişi Ile Başladı
Çeşitli Branşlardan Gösteriler Gerçekleşti

Fiziksel Aktivite ve Sosyal Bağların Güçlenmesi

Bu faaliyetler, gençlerin ve çocukların fiziksel aktiviteye teşvik edilmesi ve sporun rekabetçi ruhunu deneyimlemeleri açısından büyük önem taşımakta. Ayrıca, toplumun farklı kesimlerini spor kültürüyle bir araya getirerek sosyal bağların güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

Gsb Yaz Okulları
Sosyal Bağlar Sporla Güçleniyor

Vali Yardımcısı Mustafa İlhan’ın Konuşması

Vali Yardımcısı Mustafa İlhan, törende yaptığı konuşmada, “Bugün ilimizde açılışını yaptığımız yaz dönemi GSB Spor Okullarının başlangıcının mutlu ve verimli geçmesini diliyorum. Gençlerimiz ve çocuklarımızla bir araya gelmek her zaman heyecan ve gurur verici bir deneyim. Spor, kültür ve eğitim faaliyetlerinin içinde gençlerimizi ve çocuklarımızı görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Şehrimiz, spor kültürünün yaygınlaştığı bir toplum olma yolunda hızla ilerliyor. Son yıllarda ülkemizde yapılan tesisleşme yatırımlarıyla önemli adımlar atıldı ve spor altyapısına yönelik büyük destekler sağlandı.

Balıkesir Vali Yardımcısı Mustafa İlhan
Vali Yardımcısı Mustafa İlhan, Törende Konuşma Yaptı

Bugün, GSB Spor Okulları’nın açılışıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin yaz tatillerini aktif ve sağlıklı geçirmelerini destekliyoruz. Spor, sadece fiziksel değil, aynı zamanda zihinsel ve sosyal gelişimi de teşvik eden bir aktivitedir. GSB Spor Okulları’nda, uzman antrenörler eşliğinde her çocuğumuzun ve gencimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesini hedefliyoruz. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi ücretsiz GSB Spor Okullarımıza katılmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp’in Konuşması

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp ise, “Yaza Hareketli Giriyoruz” sloganıyla başlattığımız spor okullarımızda, “Hareketlilik Yılı” coşkusuyla 5-18 yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize, tesislerimizde, portatif yüzme havuzlarımızda faaliyet gösteren spor okullarımız, geçen yıl 32 farklı spor dalında 17,280 genç sporcuyla buluştu. Bu yıl ise 33 spor dalında, 20 ilçede yaklaşık 150 antrenör ve eğitmenimizle birlikte 20,000 gençle buluşmayı hedefliyoruz.

Balıkesir Gençlik Ve Spor İl Müdürü Adem Özalp
Adem Özalp Yaza Haraketli Giriyoruz Dedi

Ayrıca Gençlik Merkezlerimizde, “11 – 14 yaş” ve “15 – 18 yaş” olmak üzere iki farklı yaş grubuna yönelik olarak kültür-sanat, spor ve gönüllülük temaları çerçevesinde çeşitli faaliyetler düzenleniyor. İl Müdürlüğümüz bünyesindeki 10 Gençlik Merkezimizde ise akıl ve zeka oyunları, sportif faaliyetler, değerler eğitimi, bilgi yarışması, el sanatları, sokak oyunları, güzel konuşma sanatı, sahne sanatları, gönüllülük faaliyetleri, halk oyunları, temel dini bilgiler, ailelerle gönüllük çalışmaları, gezi gibi zengin etkinliklerle dolu bir yaz geçireceksiniz.” dedi.

Adem Özel İle Öğrenciler
Gençlik Merkezlerinde, “11 – 14 Yaş” Ve “15 – 18 Yaş” Olmak Üzere Iki Farklı Yaş Grubuna Yönelik Olarak Kültür-Sanat, Spor Ve Gönüllülük Temaları Çerçevesinde Çeşitli Faaliyetler Düzenleniyor

Gençlerin ve Sporun Gelişimi İçin Önemli Etkinlikler

Törende, sporun ve gençlerin gelişimi için yapılan bu tür etkinliklerin şehirde spor kültürünün yaygınlaşmasına ve gençlerin aktif bir şekilde topluma katılımına önemli katkılar sağladığı vurgulandı.

Burhaniye Belediyesi’nin Yaz Kursları 600 Öğrenciyle Başladı

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu