Balıkesir Merhaba Gazetesi

GENÇLİK MERKEZİNDEN ÜCRETSİZ GEZİ

GENÇLİK MERKEZİNDEN ÜCRETSİZ GEZİ
28 Nisan 2015 - 8:47

Genel

Balıkesir Gençlik Merkezleri ve Spor İl Müdürlüğü “Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz” projesi kapsamında Bursa, İzmir ve Çanakkale’ ye ücretsiz geziler düzenleyecek.

14-29 yaş arası gençlere yönelik yapılacak olan organizasyona yabancı uyruklu gençlerinde katılımı bekleniyor. Komşu illeri görme fırsatı elde edememiş, gençlik faaliyetlerine katılamayan, maddi durumu iyi olmayan, kırsal bölgelerde yaşayan, yetim ve öksüzler, şehit ailesi yakınları, sanayide çalışan gençler, okullarında derece alan gençler, engelli gençler, farklı ülke ve şehirlerden göç edip Balıkesir’e gelen, okuduğu okulda iyi dereceler almış ve pek çok gencin katılımının beklendiği organizasyonda Bursa, İzmir, Çanakkale Haricinde Balıkesir’ in ilçeleri Havran ve Ayvalığa da geziler düzenlenecek.

Organizasyon hakkında müdürlükten yapılan açıklama da“ Gezi organizasyonunu düzenlemelerindeki temel hedefin, gençlerin Tarihi ve Kültürel yönden zengin olan Balıkesir’in çevre illerini tanıyabilmesi ve gençler arasında diyaloğun artırılmasında katkı sağlayabilmek için yapıldığını belirtti. SAMET AYDIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.