Balıkesir Merhaba Gazetesi

 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI NEBATİ ’MECLİS GENÇLEŞECEK’

 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI NEBATİ ’MECLİS GENÇLEŞECEK’
11 Mart 2015 - 0:12

Genel

AK Parti Aday adayları açıklamalarının ardından tanıtım toplantıları ,temayül ve mülakatla birlikte işleyen süreçte çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, 7 Haziran akşamı seçimin AK Parti’nin lehine sonuçlanacağını, büyük bir olasılıkla yüzde 50 bandının üzerinde bir oy alacaklarını savundu. Milletvekillerinde ciddi bir değişim olacak diyen Nebati, Milletvekilliği için başvuran aday adaylarının bir kısmının önümüzdeki dönemde parlamentoda görev alacaklarını, TBMM’deki milletvekillerinin gençleşeceğini söyledi. Nebati, “Partimizin temel özelliklerinden biri de kadına ve gençliğe verdiği önemdir. Anayasa değişikliği ile seçilme yaşını 25’e düşürdük. Bizim hedefimiz bu seçilme yaşını 18’e kadar düşürmek. Çünkü bir insan, en zor iş olan seçmeyi yapıyorsa, seçilme yaşının da 25’e düşürülmesi lazım. Bugün Türkiye’de partinin gençleştirilmesi ve ülkenin genç nüfusuna hitap edebilecek kadronun oluşturulması, AK Parti tarafından gerçekleştiriliyor’ dedi.

HAZİNEDEKİ PAYIN YÜZDE 30’U TEŞKİLATLARA

AK Parti’nin hazine yardımından aldığı payla ilgili olarak, hazineden gelen yardımın yüzde 30’unu yerel teşkilatlara dağıtılacak. Bu yardımla beraber ciddi bir miktarı seçimlerde harcayacaklarını söyleyen Nebati, seçimlerde hazine yardımı alan partilerin harcayacağı paralar sayesinde piyasalara ciddi anlamda sıcak para gireceğini, özellikle esnafa ekonomik anlamda ciddi katkı sağlanacağını belirtti.

ADAY ADAYLARINDAN GELEN PARA SEÇİM KAMPANYASINDA KULLANILACAK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, 6 bin 200’ün üzerinde aday adayı başvurusu aldıklarını, erkek adaylardan 5 bin lira, kadın adaylardan 2 bin 500 lira aldıklarını, yüzde 40’ın üzerindeki engelliden hiçbir para talep etmediklerini kaydederek, “Aday adaylarından yaklaşık 25 milyon lira gelirimiz oldu. Bu geliri de inşallah seçim kampanyalarında harcayacağız” dedi. Nebati, seçimlerde 100 binleri aşan teşkilat mensuplarıyla hareket edeceklerini, 1 milyon 800 bin teşkilat mensubunun sandık görevlisi olarak görev alacağını sözlerine ekledi.KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.