Balıkesir Merhaba Gazetesi

GENEL SEKRETERLiK İBRESİ BOZDEMiR’DE

GENEL SEKRETERLiK İBRESİ BOZDEMiR’DE
10 Ekim 2014 - 0:10

Genel

02

 

Ali Osman Sali’nin sürpriz istifasıyla boşalan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine, Başkan Uğur’un siyasi danışmanı Mehmet Bozdemir’in gelmesi bekleniyor.

GENEL SEKRETERLİK İÇİN ÜÇ İSİM KONUŞULUYOR
Bayramdan önce boşalan Genel Sekreterlik koltuğu için kamuoyunda, Balıkesir Belediye eski Başkanı Sabri Uğur, AK Parti Milletvekili Cemal Öztaylan, Nazım Ergelen isimleri zikredilse de ibre TSE Personel, Sistem Belgelendirme Merkezi Başkanlığı ve TSE Genel Sekreter Yardımcısı görevlerinde bulunan Mehmet Bozdemir’i gösteriyor. Ali Osman Sali’den boşalan Genel Sekreterlik görevini şu an aynı zamanda İtfaiye Daire Başkanı olan Nazım Ergelen sürdürüyor.
ESKİ BAŞKAN SABRİ UĞUR OLMAZ ÇÜNKÜ..
Belediye Başkanının teklifi üzerine İç İşleri Bakanlığı tarafından ataması yapılan Büyükşehir Belediye Genel Sekreterlik görevi için üniversite mezunu olmak ilk şart. Buna göre 4 yıllık üniversite mezunu Genel Sekreter adayının en az 10 yıl, 2 yıllık üniversite mezunu adayın ise en az 12 yıl kamu görevi yapmış olması gerekiyor. Bu şartlara bakıldığında Balıkesir Belediyesi eski Başkanı Sabri Uğur’un genel sekreter olması mümkün görünmüyor. Çünkü bu süreyi kapsayan kamu görevi yok.
ÖZTAYLAN’IN İSTİFASI KABUL GÖRMEZ
Genel sekreterlik için adı sürekli zikredilen diğer isim Milletvekili Cemal Öztaylan’ın da bu göreve atanması pek mümkün değil. Halen Ak Parti Milletvekilliği görevini sürdüren Öztaylan’ın öncelikle istifa etmesi gerek ancak zaten Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un, Başkan seçildikten sonra istifasıyla 4 den üçe inen TBMM’deki Balıkesir Milletvekilliği temsil sayısı bu durumda 2 ye inmiş olacak. AK Parti Genel Merkezi’nin bu duruma onay vermesi pek mümkün görünmüyor.
MEHMET BOZDEMİR ANKARA’YA GİTTİ
Halen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un siyasi danışmanı olarak görev yapan, 2007 AK Parti milletvekili aday adayı ve TSE Genel Sekreter Yardımcılığından Balıkesir Büyükşehir Belediye bünyesine katılan Mehmet Bozdemir, Büyükşehir Genel Sekreterliği görevine en yakın isim olarak ön plana çıkıyor. İmam Hatip kökenli Bozdemir Başkan Edip Uğur’un görevlendirmesiyle dün itibari ile Ankara’ya gitti. Bozdemir’in vekaleten görevi yürüten Nazım Ergelen’den genel sekreterlik görevini devralması bekleniyor.
HABER: İSMAİL KOCA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.