Balıkesir Merhaba Gazetesi

GERÇEK GÜNDEMİ GÖRMELİYİZ

GERÇEK GÜNDEMİ GÖRMELİYİZ
23 Ocak 2015 - 0:05

Genel

Saadet Partisi Balıkesir İl Başkanı Ömer Taşkın bir açıklama yaparak, ““Türkiye kısır çekişmelere kurban olmamalı” dedi.

AKP BAŞARISIZLIKLARINI ÖRT BAS EDİYOR

Bu yılın genel seçim yılı olduğuna dikkat çeken Taşkın, vatandaşların dikkatli davranması gerektiğini söyledi. AKP iktidarının başarısızlıklarını ve olumsuzluklarını medya imkanlarıyla örtbas ettiğini belirten Taşkın, “AKP, CHP ile birlikte söz dalaşı yaparak Türkiye’nin gündemini başka taraflara çekmeye çalışıyor. Saadet Partisi olarak, gerçekleri insanlarımıza anlatacağız.” dedi.

EMEKLİYE GÜNDE 45 KURUŞ

Ekonominin hiç iyiye gitmediğini ve işçiye, emekliye 2015 yılı verilen zamların trajikomik olduğunu sözlerine ekleyen Taşkın, “Takribi on milyon emekliye günde 45 kuruş ile 77 kuruş… Asgari Ücret Tespit Komisyonu günlük 1,8 liralık artışa karar verebiliyor. TÜİK’in asgari geçim ücretinin en az 1.434 lira olması yönünde görüşü olduğunu söyleyen Taşkın, “TÜİK’in tespiti bu yönde iken işçi, memur ve emeklilerimize yapılan zam oranları, Türkiye’nin şartlarına ve gerçeklerine uygun değildir.” şeklinde konuştu.

GELİR ARTIŞI KAĞIT ÜSTÜNDE

Gün geçtikçe İşçi, memur, emekli ve esnafın yaşam koşullarının daha da ağırlaştığını dile getiren Ömer Taşkın, İktidar yetkililerinin milli gelirin kişi başı on bin doları aştığı söylemlerini “Gerçek böyle ise, milletin çilesi niye?” diyerek eleştirdi. Adaletli gelir dağılımının sağlanmaması yüzünden gelir artışının sdece kağıt üstünde kaldığını belirtti. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.