Balıkesir Merhaba Gazetesi

GEREKTİĞİNDE GİTMESİNİ BİLİRİM

GEREKTİĞİNDE GİTMESİNİ BİLİRİM
10 Eylül 2014 - 10:33

Genel

ERTEKİN’DEN ESKİŞEHİR MAÇINDA “DEVRE ARASINI GÖREMEZSİN” DİYEN TARAFTARA

GEREKTİĞİNDE GİTMESİNİ BİLİRİM

Son yapılan hazırlık maçları ile Akhisar Belediyespor lig maçını değerlendiren Teknik Direktör Ertekin, tribünden kendisine yapılan sözlü sataşmayı ahlaksızca bulduğunu ve kasıtlı yapıldığına inandığını söyledi.

03

 

Süper Lig’de kimlerle savaşıldığının, fiziki şartlar ve Balkes’in ekonomik durumunun ortada olduğunu söyleyen teknik adam birileri istiyor diye bir maç kaybedip gitmeyeceğini, geçmiş başarılara da bakılmasını belirtti.

“HATALARIN SORUMLUSU BENİM”

Düm kulüp binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin ilk lig maçı Akhisar Belediyespor mücadelesinin ardından oynadıkları Karşıyaka ve Eskişehirspor maçlarında daha derli toplu olduklarını söyledi. Akhisar karşısında yetersiz futbol ve sonucunda gelen mağlubiyeti kendi hatası olarak değerlendiren Ertekin: “Demek ki takımımı ilk maça yeteri kadar hazırlayamamışım. Sonuçta puansız kötü bir başlangıç yaşadıysak bunun elbette ilk sorumlusu benim. Hazırlık maçlarında bu lig mücadelesinin eksik yönlerini tamamlamaya yönelik çalışmalar yaptık. Hatasız mıydık, elbette hayır. Biz hatalarımızı en aza indirgemeye çalışıyoruz ve bunu yapabilecek kapasitemiz var”dedi.

“KİMLERLE SAVAŞTIĞIMIZ ORTADA”

Eskişehirspor hazırlık maçının son dakikalarında tribünden bir taraftarın kendisine yönelik “Devre arasını göremezsiniz” şeklindeki sözlerini gereksiz ve erken bulduğunu ifade eden Ertekin diyaloğun kendisini son derece üzdüğünü ifade etti.  Böyle bir çıkışın ahlaksızca ve kasıtlı olduğunu kaydeden Ertekin:” Daha bir lig maçı oynamışız, geride 33 maç toplanacak 99 puan var. Kaçını kazanıp kaybedeceğiz, kaç puanı hanemize yazdıracağız. Bunları düşünmek gerek. Sanki biz uçağız, uçmamızı bekliyorlar heralde. Kimlerle savaştığımız ortada, fiziksel şartlar, ekonomik durumumuz ortada”diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

“VARGAS KONYA’YA KARŞI DA YOK”

Balıkesirspor’la birlikte bir çok başarıya imza attıklarını dile getiren Ertekin” Bu teknik heyetin geçmiş icraatları ortada. Hiç maç kaybetmeyeceksek benim bu takımda ne işim var. Bu kadar uçacaksam Dünya takımlarından birisinin başında olmalıyım. İnanılmaz kırıldım, üzüldüm. Taraftarımız başarı istiyor biliyorum ama bunun için biraz sabırlı olmalıyız. Maç kazanmaya, puanlar almaya başlayacağız. Balıkesirspor nereden nereye geldi hepimiz biliyoruz. Süper Lig’de nerelere geleceğimizi de hep birlikte göreceğiz. Bizler inanıyoruz, başarılı olacağız. Olamazsak kimsenin tapulu malı değil gitmesini bırakmasını da biliriz ama birkaç kişi bunu istedi diye bırakıp gitmem” derken Vargas’ın Konyaspor maçına yetişmesinin zor olduğunu adalesinde bir santim yırtık oluşan yıldız futbolcunun Galatasaray maçına yetiştirilmeye çalışıldığını söyledi.

Haber: İsmail Koca

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.