Balıkesir Merhaba Gazetesi

GERİ DÖNÜŞÜMLE EKONOMİYE AÇILAN ALTIEYLÜL

GERİ DÖNÜŞÜMLE EKONOMİYE AÇILAN ALTIEYLÜL
18 Kasım 2014 - 9:47

Genel

YEŞİL ÇEVRE İLE ŞEHRE, GERİ DÖNÜŞÜMLE EKONOMİYE AÇILAN ALTIEYLÜL

 Katılımcı, sosyal, kültürel, çevreye duyarlı, hizmet belediyeciliği ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz diyen Başkan Kafaoğlu’ hedefte geri dönüşüm ve çevre bilincini yaymak var’ dedi.

 Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül sloganı ile  belediye etkinlikleri Perşembe günü start alacak. Geri dönüşüm ve çevre bilinci aşılanacak.

Çevre etkinlikleri ve geri dönüşüm faaliyetleri ile öğrenciler geri dönüşümün kazanımı çevrenin güzelliğini görecek. Çeşitli etkinliklerle yapılacak programda halk etkinliklerine de yer verilerek. Çevre konusunda hazırlanan magnet dağıtımı ile her eve ‘yeşil çevre’ hatırlatması sağlanmış olacak.

 Altıeylül Belediyesi Geri dönüşüm ve Çevre etkinlikleri ile halkla buluşacak. Okul öğrencileri, gençler ve büyükler için hazırlanmış etkinliklerde çevreye ve geri dönüşüme önem verilmesi için duyarlılık ve farkındalık sağlanacak.

 Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu  Perşembe günü Altıeylül İlkokulunda Tema, Genç Tema ve Çevre Kuruluşlar Derneği ile okullara iç mekan kutusu dağıtımının gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Kafaoğlu öğrenciler için eğitici bir sunum yapılacağı bilgisini de vererek geri dönüşüm ve çevre bilincinin arttırılmasını hedeflediklerini dile getirdi. Yapılan toplantıya Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu başkan Yardımcısı Mesut Eray, ÇEKÜD Temsilcisi Çetin Akkirman,TEMA Temsilcisi Korhan Yakut ,Genç Tema temsilcisi  Selim Güneş, Öznak  Geri dönüşüm yetkilisi Nebi Semercioğlu katıldı.

Altıeylül Belediyesi geri dönüşüm ve çevre etkinlikleri adı altında program düzenliyor. 20 Kasım Perşembe günü başlayacak etkinlikler Cumartesi günü Kuvay-i Milliye Meydanında magnet dağıtımı ve çevreci Tema, Genç Tema ile birlikte geri dönüşümün önemi anlatılarak bitirilmiş olacak. Çevreye duyarlılık konusunda çeşitli zamanlarda etkinliklerimizi yapacağız diyen Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu amacımız yaşanabilir bir çevre ve kent yaratmak dedi. Altıeylül Belediyesi olarak belediyeciliğin beş çeşidinden daha önce bahsetmiştik. Katılımcı, sosyal, kültürel, çevreye duyarlı, hizmet belediyeciliği olarak bunları bir sıraya koymadık. Birlikte eş zamanlı yapma gayreti ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hepsi ayrı önem taşıyor ve bugün çevreye duyarlı bir belediyecilik anlayışı içerisinde ‘Çevrede Geri Dönüşüm’ konusunda bir program hazırladık. Bu hafta çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerinin çevreye duyarlılığını arttırma ve geri dönüşüm bilincini oluşturmak için çalışma gerçekleştirdik. Projeye destek veren kurumlarımız Öznak Geri Dönüşüm, ÇEKÜD,(Çevre Kuruluşları Derneği),Tema, BAÜ Genç Tema ve Altı eylül belediyemizle ortaklaşa çalışma içine girdi. Altıeylül Belediyesi geri dönüşüm çevre etkinlikleri kapsamında Perşembe günü sunuculuğunu Ece Erken’in yapacağı programla başlayacak. Programda Baü Bölüm Başkanı Doç.Dr Burhanettin Farizoğlu çevre konusunda bilgilendirme yapacak. Çeküd, tema, genç tema Temsilcilerinin katılımıyla okullara konferans verilecek. Cuma günüde sürecek etkinlikler içerinde ,Kanal 7 Yeşil Bisiklet Program sunucusu Erkan Şamcı Ralli şampiyonu Burcu Çetinkaya,( BAÜ Bölüm başkanı Öznak)  Doç Dr Burhanettin Farizoğlu TEMA, Genç Tema, ve  Çeküd temsilcilerinin katılımlarıyla geri dönüşüm ve çevre konulu konferans saat 15.00 ‘de Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezinde  verilecek. Kurtderelispor salonunda saat 20.00 de başlayacak konserde Fettah Can yer alacak. Hafasonu Cumartesi günü ise ‘Yeşil Çevre Etkinliği’ adıyla Kuvayi Milliye meydanında Burcu Çetinkaya (Ralli Şampiyonu) nın da olacağı etkinlikte magnet dağıtımı ve yeşil bir çevre vurgusuyla görsel ve sözel etkinliğe yer verilecek. HABER:KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.