GündemTürkiye Gündemi

Gezeravcı, Gençlerle Uzayın Sırlarını Paylaştı

İlk Türk astronot Gezeravcı'dan çarpıcı açıklama "Çöplüğe vesile olan pek çok uzay aracı var

Gezeravcı, Gençlerle Uzayın Sırlarını Paylaştı

İlk Türk astronot Gezeravcı’dan çarpıcı açıklama “Çöplüğe vesile olan pek çok uzay aracı var

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Edirne’deki bir etkinlikte gençlerle bir araya gelerek uzay yolculuğu deneyimlerini ve uzaydaki önemli konuları anlattı.

Gezeravcı, gençlerle yaptığı konuşmada, Dünya’nın yörüngesinde kontrolsüz şekilde dolaşan uzay araçlarının oluşturduğu “uzay çöplüğü” sorununa dikkat çekti ve Birleşmiş Milletler’in bu konuda yürüttüğü çalışmalardan bahsetti.

Gezeravci Genclerle Uzayin Sirlarini Paylasti 1

Gençlerin merak ettikleri soruları cevaplayan Gezeravcı, uzayda günlük yaşamı ve bilimsel çalışmaları nasıl yürüttüklerini detaylarıyla anlattı. Öğrenciler, Gezeravcı’nın deneyimlerini büyük bir ilgiyle dinledi.

Gezeravcı, gençlere uzayla ilgili tavsiyelerde bulunarak, uzaya ulaşmanın zor olmadığını, ancak çok çalışmayı ve azmetmeyi gerektirdiğini vurguladı. Ayrıca, dünyadan fırlatılan uzay araçlarının Dünya’nın yörüngesinde kontrolsüz bir şekilde bulunduğunu ve bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Gezeravci Genclerle Uzayin Sirlarini Paylasti 2

Uzay yolculuğuyla ilgili deneyimlerini paylaşan Gezeravcı, Dünya’nın renklerini uzaydan gözlemleme fırsatının kendisini etkilediğini ve uzay çöplüğü sorununa çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

Yunan Basını Türkiye’nin Silah İhracatını Konuşuyor

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu