Balıkesir Merhaba Gazetesi

uğur öğrencileri ağırladı

uğur öğrencileri ağırladı
08 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü nedeniyle düzenlediği mektup ve resim yarışmasına katılan öğrencileri ağırladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı sebebiyle düzenlenenmektup ve resim yarışmasına katılan 207 öğrenci için Çanakkale gezisi organize etti. Bu organizasyon öncesi 50 öğrenci ve öğretmen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un konuğu oldu.

Ziyarette 94 Şehit İçin 94 Bin Fidan etkinliğine ve Havranlı Koca Seyit ve Balıkesir Lisesi Şehitlerine mektup yarışmasına verdiği destek için Başkan Uğur’a teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, yarışmaya katılan 207 öğrenci için düzenlenen Çanakkale gezisinin öğrenciler için önemine değindi.

Başkan Uğur, Çanakkale Zaferi’nin anlam ve öneminden bahsettiği konuşmasına Çanakkale Savaşı’nın dünya tarihinin en kanlı ve Türkiye tarihinin en büyük savaşlarından bir tanesi olduğunu, Türklerin Çanakkale’de dünyaya insanlık dersi verdiğini söyleyerek devam etti. Başkan Uğur, “Cumhuriyetin 100. Yılında eğitimli ve bilinçli bireylerle, daha güçlü bir Türkiye hedefi için; çok çalışarak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak ve teknolojiyi takip ederek yol almak durumundayız” dedi.

Çanakkale Zafer’inde Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’n kahraman evlatlarının kelimelerle ifade edilemeyecek kadar önemli katkıları olduğunu belirten Başkan Uğur, “Çanakkale Savaşlarının 100. Yılında gençlerimizde “Çanakkale Ruhunu Oluşması” için ortak bir irade ortaya koyan başta Balıkesir Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Orman Bölge Müdürlüğümüz olmak üzere katkı sağlayan tüm kurumlara teşekkür ederim” dedi. Başkan Uğur, düzenleyecekleri Çanakkale Gezisi için, “Öğrencilerimiz bedeli fazlası ile ödenmiş olan bu vatanla ilgili daha bilinçli olmalarını sağlayarak hayatlarının bundan sonraki kısmına ışık tutacaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Uğur’un konuşmasının ardından Susurluk Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Nur Ece Çanakkale Şehitleri için yazdığı mektubu okudu. Törenin sonunda öğrenciler Başkan Ahmet Edip Uğur’a Çanakkale Zaferi yarışmasına katılan mektup ve resimden oluşan tablo hediye etti.

Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarete Genel Sekreter Osman Yenidoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. HABER MERKEZİ

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.