Balıkesir Merhaba Gazetesi

GİTTİ 3 PUAN

GİTTİ 3 PUAN
21 Eylül 2015 - 9:13

Genel

Maçın ilk yarısında harika bir maç izledik geçtiğimiz akşam. Hava koşullarının güzel olması ve sahaya çıkan futbolcuların iyi niyeti ve futbol oynama isteği sahaya yansıyınca keyifli bir maç izleme şansını da yakalamış olduk. Ancak ikinci yarı için aynı sözleri telaffuz edemeyeceğim maalesef rakip Adana sahada yapılabilecek her türlü futbol oyunu dışındaki hareketleri uygulayarak kalitesini göstermiş oldu.

Önceki haftalara nazaran sahaya farklı bir 11 süren Erkan hoca bu çalışmalarının meyvesini almaya çalışıyor. Evet geçen haftalarda en güçlü yanımız savunmamız olarak gözlemliyorduk fakat bu maçta geri savunma hattında ilk defa forma giyen Glumac ve Okan henüz Bülent ve Yiğitcan ikilisine ayak uyduramadıklarını gördük. Özellikle Yiğitcan , Ergin Keleş gibi tecrübeli oyuncu karşısında bir kaç pozisyonda oldukça yetersiz kaldı.

Ergin keleş’in kaçırdığı üst direkten dönen pozisyonda bu golü kaçırması atamayana atarlar sözünü hatırlatan ise Zeufik oldu.

 

Gollü geçen ilk yarının ardından Canberk maçın hemen başında rakibine karşı yaptığı centilmenlik dışı hareket ile oyundan atılması Adanaspor takımının nefesinin kesilmesine yetti.

 

Abdülhamit sahada golü attığı pozisyon dışında pek verimli olduğunu söyleyemeyiz. Sankoh ise her zamanki gibi top saklama sevdası hem kendisinin kart görmesi veya pozisyonun golle sonuçlanması riskini taşıyor. Özellikle pozisyona girmekte zorlanan Adananın  duran top kazanma isteği veya oyunu soğutarak rakibi uyutarak gireceği pozisyon ile gol bulma olasılığını bizde rakibe uyarak yediğimiz goller ile bunun bedelini ödedik.

 

Dilaver’in oyuna katkısı evet fazlası ile mevcut  ama pozisyonlara girdiği veya her adam eksilttiği zaman pozisyonu bireysel olarak sonuçlandırma isteği bir çok gollük pozisyonunda kolay harcanmasına sebep oldu. Futbolun bir takım oyunu olduğunu  bireysel çaba ile her zaman sonuca gidilemeyeceğini bu şekilde kahraman olamayacağını öğrenmiş olması gerekir. Son dakikalarda yapmış olduğu bencilce hareketler ne kendisine nede takıma katkısı olmaz..

 

Maçın Hakemi oldukça objektif bir yönetim gösterdi. Bir kaç pozisyon haricinde kararlarında genelde başarılıydı.

 

Sonuç olarak takımımız ilk yarıda oynadığı futbolu maçın 90 dakikasına taşıdığı zaman galibiyet serileri başlayacaktır. Taraftara gelince, Seri 3-4 galibiyet bir çok taraftarı tribünlere çeker.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.