Balıkesir Merhaba Gazetesi

GMK yenilikleri destekleyecek

GMK yenilikleri destekleyecek
14 Mayıs 2015 - 0:05

Genel

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Doğrudan Faaliyet Desteği Programını ile; araştırma, fizibilite ve planlama çalışmalarını destekleyecek.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) yeni bir destek programı olan 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programını açıkladı. Program, araştırma, fizibilite ve planlama çalışmalarını destekliyor.

GMKA, geçtiğimiz aylarda tamamladığı en büyük mali destek programının yanında diğer destek programlarıyla da Balıkesir ve Çanakkale’den gelecek projelere destek vermeye devam ediyor. Buna göre tamamı 500 bin TL. bütçeli program kapsamında bölgenin rekabet gücünü artıracak ve bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak, kritik öneme sahip fizibilite, araştırma ve planlama çalışmaları desteklenecek.

2015 Yılında verilecek azami destek miktarı 100 bin TL olan Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nda, Ajans tarafından sağlanacak azami destek ise yüzde 90 oranında olacak. Programa başvurular 30 Kasım 2015 günü saat: 17.00’de sona erecek. Programın faaliyet süresi ise 3 ay olarak belirlendi.

HANGİ KONULAR DESTEKLENECEK

2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteğine yönelik faaliyet tekliflerinin belirlenen önceliklerden en az birinin kapsamına girmesi gerektiği belirtiliyor. Ajansın açıkladığı öncelikler ise şöyle:

Öncelik 1: Ar-Ge ve yenilikçilik kapasitesinin geliştirilmesi, 2: İhracatın artırılması, 3: İş ve yatırım ortamının geliştirilmesi, 4: Sosyal imkânlar,.

GMKA’nın açıkladığı 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteğine Kamu Kurumları, Mahalli İdareler, Sivil toplum kuruluşları, Üniversiteler, Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşu; Kooperatif-Birlikler, Bölgeler-Siteler ve İş Geliştirme Merkezleri ile Kurum ve Kuruluşların Kurduğu veya Ortağı Olduğu İşletmeler başvurabiliyor. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.