Balıkesir Merhaba Gazetesi

SU PARALARINI ÖDEMEK iÇiN iNEKLERiNi SATACAKLAR

SU PARALARINI ÖDEMEK iÇiN iNEKLERiNi SATACAKLAR
28 Mart 2015 - 1:51

Genel

B.MERHABA Ekibi, Gökköy ‘de kahvehanede oturan vatandaşlarla konuştu

2014 Şubat ayının 17’sinde su parası yatırdık. O gün bugündür su faturası yatırmadık diyen kahvedeki bazı vatandaşlar, ‘ İnek besliyoruz su faturasını anca öder’ dediler.

KÖYDE ineklerimiz var her birimiz ineğin birini su faturaları için besliyor. Fatura Yüksek gelecek diye Dana besleyende var denilen konuşmalarda hala faturası gelmeyenler tedirgin ve huzursuz. Seçim geçsin bizim faturalar gelecek anlıyoruz.

BİR bir faturalar gelir, bekliyoruz diyen Kahvehanedeki vatandaşlar köyün içini dolaşmanız yeterli olur bir tek parke taşı görürseniz biz yalancıyız diyerek gazetemiz ekibini, köy içindeki sokaklarda dolaşmaya davet ettiler.

ÇÖP KOTEYNIRIMIZ OLDU BAŞKADA BİRŞEY YOK!

Lojistiğin bize ne faydası oldu yolumuzu kapatmaktan başka. ‘Bize kara çili’ kaldı. Akılsızlık ettik toplanıp oraları yaparlarken yola çökemedik. Şimdi kara kara bakan biz olduk.

 KÖYLÜLER DİYORKİ GÖKKÖY DİYE BİRYER YOK ARTIK LOJİSTİKKÖY VAR

B.MERHABA Ekibi, Gökköy ‘de kahvehanede oturan vatandaşlarla konuştu.Yeni yol kestirme ama adı gibi yeni değil yolun bir kısmının yapılmış olup geri kalan kısmının yapılmayışı Gökköy’lüleri üzdü’ Yol, yol, yol diye sayıklıyoruz’ diyen bazı vatandaşlar yolun yapılmamasına tepki gösterdiler. Bazı vatandaşlarda Dolaşıp gittiğimiz diğer yol yerine, kestirmeden geçtiğimiz yol var. Biz yapılır dedik oy verdik ama bizi yok saydılar. Yeni yol olmasına rağmen biz hala yarıya kadar yapılmış olan, gerisi çamur içindeki yolu kullanıyoruz. Fazladan mazot yakıyor olmakta ayrı bir sorunumuz bizim için ’ dediler. Muhtar Erkan Kaygusuz ‘köylü ne diyorsa o doğrudur’ diyerek köylünün konuşmasına destek verdi.

SU BORULARI DEĞİŞECEK DENDİ GİRİŞİM YOK

Su boruları konusunda Selimiye’den suyun getirileceği söylendi ama ne zaman geleceğini bilen yok. Boruların yenilenmesi gerekiyor. Demir olduğu için küflü ve sağlam değil. Yapılacak deniyor bekliyoruz. Ben oy vermedim ama veren arkadaşlarım burada diyenlerse birbirleri ile tartıştılar. Pek çok yorumun yapıldığı sohbette Bizi yok saydılar diyen Gökköylüler, Devlet Demiryolları yolu satın aldı. Bizim yolumuzu da yapacaklardı ama yarım kaldı diyor.

GÖKKÖY HALA ESKİ YOLU KULLANIYOR

Gökköy su altında arazilerimiz yol boyu göl gibi İki yıldır yol yarım kaldı. Gökköy’ün girişinde yapılan yolun belirli bir bölümü yapılmış fakat bir bölümü çamur içinde ve araçlar yoldan geçebilmek için adeta dans ediyor.

 ****Aynı mahalle de fakat farklı siyasi görüşleri olan vatandaşlar, köy kahvehanesinde bir arada sohbetler ediyor ve siyaset üzerine konuşuyor. Muhalefet, hani oy verdiniz bir çivi çakılmadı. Gökköy hariç mahalle araları taş döşendi hani sizin yollar, mahalle aralarındaki taşlar diye partililere soruyor.

  GİDERLER TIKANDI

Devlet Demiryolları tarafından istimlak edilen Gökkeye dönüş yolu ve Lojistik köyün hayata geçmesi ile birlikte oluşturulan yoldaki duvarlar, yağan yağmurlar sonrasında arazinin sular altında kalmasına neden oldu. Duvarlarla Tıkanan logarlar su akışını artık sağlamıyor.

Bize yapılan yol yapılmamış olan bu yol olacaktı ama yapılmadı. Yarıya kadar yaptılar gerisi Allaha emanet çamur içinde birde geçit var ki trafik kazalarına davetiyelik.

BİR SENE OLDU GÖKKÖY’E BİR ÇİVİ ÇAKAMADILAR.

ÖZEL HABER SEMRA AMAN AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.