Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÖKKÖY’ÜN FERYADI

GÖKKÖY’ÜN FERYADI
07 Şubat 2015 - 0:06

Genel

Balıkesir’in merkez köylerinden mahalleye dönüşen Gökköy halkı feryat ederek “Sesimizi duyurun” diyor.
MERHABA’da yayınlanan ‘Lojistik Köy açılışa hazırlanıyor’ haberinin ardından gazetemize telefon ederek bizi köylerine davet eden vatandaşlar, “Lojistik Köy güzel olmasına oldu ancak bu durum bizi yani mahallede yaşayan herkesi perişan etti” diyerek seslerinin duyurulmasını istedi.
Balıkesir’in gelişmesi ve Lojistik Köy için hiçbir sıkıntı yaratmadıklarını söyleyen Gökköylü vatandaşlar “Biz üzerimize düşeni yaptık. Seçimden seçime gelip oy isteyenler de üzerine düşeni yaparak mağduriyetimizi giderirlerse herkes mutlu olur” diye konuştular.
Gökköylüler çözüm bekliyor
Lojistik Köy’ün duvarları yüzünden tarlalarının sular içinde kaldığını  ve mahalleye olan ulaşımı sağlayan yolun bakımsızlığı nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen Gökköylüler çözüm bekliyor.
Lojistik Köy’e karşı olmadıklarını özellikle dile getiren Gökköy’lü vatandaşlar, yatırımın inşaası aşamasında bazı yanlışlıkların ve eksikliklerin kendilerini zor duruma düşürdüğünü ifade etti. Eskiden köye ulaşabilmek için hemzemin geçidini kullandıklarını söyleyen vatandaşlar “Köye gelmek için hemzeminden geçerdik. Tehlikeli olurdu bizim için. Hatta bazen kazalar bile yaşanırdı. Lojistik Köy ile birlikte üst geçit yapıldı. Şimdi korkusuzca gelip geçiyoruz. Ancak Lojistik Köy ile birlikte başka sıkıntılar da ortaya çıktı” diye konuştular.
Üst geçidin çok ters bir yere yapılmasından yakınan vatandaşlar, gerektiğinde itfaiye ve ambulansın bile köye ulaşamadığını belirtti. Yolu bulamayan araçlar nedeniyle hastaların sıkıntı yaşadığını, yangın olduğu taktirde itfaiyenin geç ulaştığını mahalle halkı “Geçtiğimiz ay bir yangın çıktı, itfaiye yolu bulana kadar inek damı yandı bitti. 4 büyük baş hayvan yanarak telef oldu. Zaten mevcut yola ‘yol’ demek için bin şahit gerek” diyerek ulaşım sıkıntısı yaşadıklarına değindi.
Lojistik Köy’ün kot çalışmaları yapılırken iyi hesaplanmamasından dolayı tarlalardaki su akışının sağlanamadığına ve mahsulün su altında kaldığını iddia eden vatandaşlar “Biriken sular akıp gidecek yer bulamadığı için tarlaların üstünde birikti. Tarlalar sular altında ve buğdaylarımızın tamamı çürüdü. Başkaları için önemsiz olabilir ama tarlalar mahalle halkı için çok önemli. Lojistik köy duvarları böyle bir soruna yol açtı. Su giderlerinin olmayışı nedeniyle mağdur olduk.
AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.