Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gökyüzüne kadın imzası

Gökyüzüne kadın imzası
28 Ocak 2015 - 0:04

Genel

Türkiye’nin ilk kadın Gyrocopter pilotu Hatice Nur Gündoğdu, gökyüzünden çektiği fotoğraf karelerini Balıkesirliler’le paylaştı.

YAYLADA Alışveriş Merkezi sıra dışı bir sergiye ev sahipliği yaptı. Hobi olarak başladığı hava fotoğrafçılığını profesyonelliğe taşıyan Hatice Nur Gündoğdu, gökyüzünden objektifine yansıyanları sanatseverlerle buluşturdu. Üçüncü kişisel sergisini açan sanatçı Gündoğdu, ‘Gökyüzünden Türkiye’ isimli sergisinin gelirini Avrupa’daki en büyük diyabet merkezi olma özelliğini taşıyan Diyabet Köyü’ne bağışlayacağını, daha önce açtığı bir başka sergisinin gelirini de şiddet gören kadınlara bağışladığını açıkladı.

Hatice Nur Gündoğdu, Gökyüzünden Türkiye sergisinde Ege’nin, İç Anadolu’nun, Akdeniz’in, Doğu’nun kısacası Türkiye’nin her köşesinden hava fotoğraflarına yer verdi.

HATİCE NUR GÜNDOĞDU KİMDİR

Hatice Nur Gündoğdu 1985 yılında dünyaya geldi. Cayrokopterhava aracını Türkiye’de ilk kullanan bayan pilot. 10 yıl kadar hosteslik yaptı.Türk Hava Yolları olmak üzere birçok hava yolu şirketinde çalıştı. Hava araçlarıyla uçarken amatörce ilk hava fotoğraflarını çekmeye başladı. Daha sonra profesyonel olarak çalışmalarına devam etti. Gündoğdu, havadan her zaman gördüğü manzaraları fotoğrafları aracıyla paylaştığını ve onların da uçma hissini yaşamalarını istediğini söylüyor. Başka insanlara da örnek olmak istediğini belirten Gündoğan, “Örnek olmak isterim. Burhaniye gibi küçük bir yerde okumuş Balıkesir’de yetişmiş, sonrasında hosteslik yapıp Türkiye’de bir ilke imza atmış ve bunları herkesin yapabileceğini göstermiş olduğum için mutluyum” dedi. HABER: SEVDA KAYGISIZ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.