Balıkesir Son Dakika HaberleriGündem

Gönen Korhan Berzeg Sendromunu Atlatamadı

Balıkesir'in Gönen ilçesine bağlı Armutlu kırsal mahallesinde yaşanan gizemli olay, bölge halkını endişeye sevk etti. Ekonomist Korhan Berzeg'in 309 gün önce evinden ayrılıp ormanda yürüyüşe çıkması ve bir daha geri dönmemesi, bölgede tedirginliğe yol açtı.

Gönen Korhan Berzeg Sendromunu Atlatamadı

Gonen Korhan Berzeg Sendromunu Atlatamadi 1
Gönen Korhan Berzeg Sendromunu Atlatamadı

Arayışlar ve Sonuçsuz Çabalar

Korhan Berzeg, 17 Haziran 2023’te köpeği Tina ile birlikte yürüyüş yapmak için evinden ayrıldı. Ancak geri dönmemesi üzerine eşi Angela Berzeg kayıp ihbarında bulundu. Bölgede, AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Ankara Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) ve gönüllü arama kurtarma ekipleri harekete geçti. İz takip ve kadavra köpekleriyle yapılan aramalar sonuçsuz kaldı. Dron ve İHA’larla 250 kilometrekarelik alanda yapılan aramalar da sonuç vermeyince, endişe daha da arttı.

Kayip Korhan Berzeg Icin Metafizikciler Devreye Girdi 2
Gönen Korhan Berzeg Sendromunu Atlatamadı

Belirsizlik ve Endişe Atmosferi

Arama çalışmaları 179 gün önce sonlandırıldı, ancak Korhan Berzeg’in kaybolmasının üzerinden tam 309 gün geçmesine rağmen bir iz bulunamadı. Bu belirsizlik ve endişe atmosferi, Armutlu Kırsal Mahallesi’nde yaşayanları etkiledi. Güvenlik endişesi yaşayan bazı mahalle sakinleri evlerinden çıkmaya çekindiklerini söyledi. Mahalle Muhtarı Hamit Erman “Aramalar bitti, gelen giden yok. Biz de öyle bekliyoruz. Köylerde nüfus kalmadı, köyler boşaldı.” dedi. Korhan Berzeg’in bulunamamasının köy halkında endişe yarattığını dile getirdi.

Korhan Berzegin Kaybinda Onemli Gelisme Tinanin Tasmasi Rehber Olacak 1
Gönen Korhan Berzeg Sendromunu Atlatamadı

Haber: İHA

Ailesi Korhan Berzeg’in bulunması için kampanya başlattı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu